Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Fitoglosje. Pierwsza wystawa w dawnej kotłowni Kopalni Ignacy
Jak szukać wspólnego języka z naturą, która powraca do naszej poprzemysłowej rzeczywistości? Wystawa poświęcona komunikacji roślinno-ludzkiej startuje w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku już w najbliższą niedzielę. Miejscem tej wielowymiarowej rozmowy stanie się industrialna przestrzeń dawnej kotłowni – po raz pierwszy udostępniona szerokiej publiczności.
Więcej »Katowice - w czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłego papieża Franciszka
"Jako Kościół katowicki podziękujemy za pontyfikat Ojca Świętego podczas Mszy świętej sprawowanej w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w czwartek, 24 kwietnia, o godz. 18.00" – napisał w komunikacie do wiernych bp Marek Szkudło, administrator archidiecezji katowickiej.
Więcej »ZUS - do 20 maja niektórzy przedsiębiorcy mają czas na rozliczenie składki zdrowotnej
Do 20 maja przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem liniowym, skalą podatkową lub ryczałtem ewidencjonowanym muszą złożyć roczne rozliczenie składki zdrowotnej za 2024 r. Rozliczenie roczne trzeba przekazać w dokumencie za kwiecień 2025 r.
Więcej »100 lat kobiet w Policji, 100 drzew dla przyszłych pokoleń
Kobiety w Policji od 100 lat udowadniają swoją siłę, niezłomność i zaangażowanie w służbę społeczeństwu. Aby uczcić ten wyjątkowy jubileusz, policjanci w województwie śląskim posadzili sto sadzonek drzew. To symbol trwałości, odwagi i rozwoju, które od dekad towarzyszą funkcjonariuszkom.
Więcej »Szukasz lekarstwa na zmarszczki i nierównomierny koloryt cery? Poznaj laser tulowy Moxi - zaawansowany sposób odmładzania skóry
Zmarszczki, utrata jędrności, nierównomierny koloryt skóry czy przebarwienia to problemy natury estetycznej, które pojawiają się zwykle po 30. roku życia i skutecznie pogarszają nasze samopoczucie. Na szczęście nowoczesna laseroterapia oferuje coraz lepsze nieinwazyjne rozwiązania, dzięki którym skóra, bez względu na wiek, może wyglądać młodziej. Jednym z innowacyjnych zabiegów na rynku współczesnej medycyny estetycznej jest moxi laser tulowy. Zastosowana w nim technologia nie ma sobie równych w walce z oznakami starzenia - tymi początkowymi, jak i bardziej zaawansowanymi. Dowiedz się, jaka jest metoda działania urządzenia Moxi i czy dzięki zabiegowi laserem tulowym można uzyskać efekt promiennej, odmłodzonej, zdrowej skóry bez długiej rekonwalescencji.
Więcej »Ograniczenia przewozu zwierząt na śląskich drogach i przejściach granicznych
Z uwagi na występującą sytuację epidemiologiczną, na wyznaczonych przejściach granicznych wprowadzone zostały ograniczenia w transporcie zwierząt parzystokopytnych oraz produktów pochodzenia odzwierzęcego. Aktualnie transport zwierząt przez województwo śląskie będzie możliwy tylko na trzech przejściach granicznych.
Więcej »Planowane wyłączenia energii elektrycznej w powiecie rybnickim
W najbliższych dniach w kilku lokalizacjach powiatu rybnickiego należy spodziewać się przerw w dostawie prądu. Sprawdź, czy dotyczy to także Ciebie.
Więcej »Wielka Sobota na piłkarskich boiskach [WYNIKI i TABELE]
Wielka Sobota na boiskach w regionie przebiegała pod znakiem piłkarskich emocji. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.
Więcej »Zabiegi podologiczne – dlaczego warto zadbać o zdrowie stóp przez cały rok?
Stopy to nie tylko fundament naszego ciała, ale także kluczowy element, który wpływa na ogólny komfort i jakość życia. Jak często zastanawiamy się nad ich kondycją i zdrowiem? W świecie, gdzie przemierzamy setki kilometrów rocznie, stopy zasługują na szczególną uwagę i troskę. Dlatego właśnie zabiegi podologiczne zyskują na popularności jako skuteczna metoda dbania o zdrowie stóp przez cały rok.
Więcej »Seminarium o obecności koni w przestrzeni publicznej: bezpieczeństwo, służby mundurowe i jeździectwo
11 kwietnia w Akademii Nauk Stosowanych odbyło się seminarium poświęcone roli koni w ruchu drogowym i służbach mundurowych. Wydarzenie zgromadziło ekspertów z Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej oraz środowisk jeździeckich, którzy dyskutowali o bezpieczeństwie jeźdźców, konieczności współodpowiedzialności na drogach oraz praktycznym zastosowaniu koni w patrolach mundurowych.
Więcej »Już 707 tys. osób złożyło wniosek o rentę wdowią, w Śląskim ponad 89 tys.
Ponad 707 tys. wniosków o rentę wdowią wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W województwie śląskim 89,3 tys. Pierwsze wypłaty ZUS będzie realizował od 1 lipca 2025 roku. Warto się pospieszyć ze złożeniem wniosku, by nie przegapić terminu i renta wdowia była przyznana od lipca br.
Więcej »Zamień elektryczne śmieci na nasiona łąki kwietnej
To będzie doskonała okazja dla mieszkańców Rybnika, by z jednej strony wzbogacić swoje ogródki o kolorowe rośliny, z drugiej - pozbyć się zalegających elektrycznych śmieci. Od 22 do 25 kwietnia w zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, Rybniczanie otrzymają nasiona łąki kwietnej.
Więcej »Droga do wyjścia z nałogu – jak wygląda leczenie uzależnień i dlaczego warto szukać pomocy?
Uzależnienie to choroba, która nie tylko niszczy życie osoby nią dotkniętej, ale także mocno wpływa na jej najbliższe otoczenie – rodzinę, przyjaciół, współpracowników. Często rozwija się niepostrzeżenie, z czasem przejmując kontrolę nad codziennością. Alkohol, narkotyki, leki, hazard czy inne uzależnienia behawioralne potrafią doprowadzić do utraty zdrowia, pracy, relacji i sensu życia. Dobrą wiadomością jest to, że z każdego nałogu można wyjść – pod warunkiem, że zdecydujemy się na podjęcie leczenia.
Więcej »
Przekonaj się jak łatwo ochronić Twoje uprawy kukurydzy przez szarłatem szorstkim
Szarłat szorstki (Amaranthus retroflexus) to gatunek rośliny należący do rodziny szarłatowatych, który w ostatnich latach zyskał miano jednego z bardziej uciążliwych chwastów w uprawach rolniczych. Jego obecność jest szczególnie dotkliwa w uprawach kukurydzy, gdzie konkurując o wodę, światło i składniki odżywcze, może znacząco obniżyć plon.
Więcej »Łazienkowe tekstylia dobre dla skóry i środowiska
Naturalne materiały w łazience to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia i troski o planetę. Wybierając ręczniki, dywaniki czy szlafroki, warto zwrócić uwagę na ich skład i pochodzenie. Ekologiczne tkaniny, takie jak bawełna organiczna, len czy bambus, są biodegradowalne i bezpieczne dla skóry. Dodatkowo, ich produkcja opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju, co zmniejsza zużycie wody i energii, a także ilość odpadów. Wybierając naturalne tekstylia, dbamy nie tylko o siebie, ale i o środowisko. Ręczniki z lnu, bawełny organicznej czy bambusa są miękkie i przyjemne w dotyku. Idealnie sprawdzą się dla osób z wrażliwą skórą, skłonną do alergii. Len i inne tkaniny naturalne są przewiewne, co sprzyja regulacji temperatury ciała. Zapewniają komfort i uczucie świeżości. Przy wyborze ręcznika warto rozważyć jego przeznaczenie. Na przykład, ręcznik na saunę powinien być chłonny i szybkoschnący.
Więcej »z kierunku północnego
Ciśnienie: | 1011 hpa |
---|---|
Wilgotność: | 57% |
Wschód słońca: | 05:36 |
Zachód słońca: | 19:51 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
Chmura tagów |