Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
7 reguł, aby maksymalnie zaoszczędzić rodzinny budżet na zakupach
Finanse uwielbiają porządek i dokładność, zwłaszcza jeśli są to finanse rodzinne. Dobrze zaplanowany budżet, w którym uwzględniono każdy drobiazg, pomoże zachować i zwiększyć ciężko zarobione pieniądze, a jednocześnie uratować rodzinne szczęście. Zasady oszczędzania rodzinnego budżetu i praktyczne wskazówki na każdy dzień zebraliśmy dla Ciebie w tym artykule.
Reguła 1. Kupuj na spokojnie
Poświęć trochę czasu na zakupy, rozważ wszystkie wydatki. Jest to porada prosta, ale jakże trudna do wykonania! Jeśli Twoim celem jest codzienne oszczędzanie, a nie masz czasu porównywać cen na półkach sklepowych, sprawdź aktualną gazetkę Tesco na stronie www.rabato.com/pl/tesco. Tutaj również znajdziesz gazetki promocyjne innych sklepów i możesz szybko porównać najlepsze oferty. Podobne rozważania pomogą też zrezygnować z niepotrzebnych zakupów.
Reguła 2. Tani nie znaczy zły
Wadliwe towary nie zawsze są złe, nawet niewielka rysa w niepozornym miejscu może 2-krotnie obniżyć cenę towaru. Nie ma w tym nic złego. Głupotą jest wydawanie dużych pieniędzy, jeśli można zaoszczędzić.
Reguła 3. Mądrze kupuj mięso i ryby
Cały kurczak jest tańszy niż jego części, a z nóg i skrzydełek ugotujesz pyszną zupę. Możesz również przygotować wiele pysznych potraw z niedrogiej wołowiny, a wartość energetyczna i zawartość składników odżywczych będą takie same, jak w drogim daniu z polędwicy. Z głowy czerwonej ryby otrzymasz pyszną zupę rybną lub bulion rybny do japońskich zup. Nie zapomnij też o podrobach, pozwalających na przygotowanie naprawdę smacznych dań.
Reguła 4. Porządna kawa wcale nie powinna być droga
Nie kupuj kawy z automatu lub w kawiarni. Natomiast zawsze trzymaj w domu słoik z kawą naturalną. Jakość przyrządzonego z niej napoju będzie wyższa, a oszczędności - naprawdę wysokie.
Reguła 5. Zadbaj o zdrowie swoich dzieci
Trudno jest wytłumaczyć małemu dziecku, dlaczego nie można wychodzić na podwórko lub pójść do ulubionej kawiarni. Ponadto ciągle siedząc w domu dziecko często prosi o coś pysznego - ciastka, słodycze, soki, owoce, a przecież wiemy, że kosztują dość dużo. Jest prosty sposób na oszczędzanie - przede wszystkim warto zapewnić dzieciakom trzy pełnowartościowe posiłki dziennie. Jeśli chodzi o słodkie poczęstunki, to dobrym sposobem jest wydzielenie rano wszystkich i zaproponowanie maluchowi, aby sam zadecydował, kiedy warto je zjeść. Nawet jeśli w pierwszym dniu dziecko zje wszystko na raz, następnie stanie się mądrzejsze, a Ty możesz zaoszczędzić na słodyczach.
Reguła 6. Naucz dzieci oszczędzania
Jeśli dbasz o rodzinny budżet, na pewno prowadzisz cotygodniowe obliczenia zarobionych i wydanych pieniędzy. Naucz takich ewidencji również swoich dzieci. Kieszonkowe - to dobry sposób przyzwyczajenia maluchów, nie tylko do racjonalnego wydatkowania, ale również ustalania celów i tworzenia dokładnego planu ich osiągnięcia.
Reguła 7. Ekonomia pomaga oszczędzaniu
Weź ze sobą torbę na zakupy, nie kupuj jej w sklepie. Za każdym razem zaoszczędzisz około 30-50 groszy lub nawet więcej. Jeśli nie jesteś obojętny na naturę, podczas kolejnej wyprawy do sklepu weź ze sobą eko torbę materiałową: nie urywa się, nie rozciąga, a ponadto jest stworzona z materiałów naturalnych, dlatego łatwo można ją zutylizować bez szkody dla natury.
Jak widzisz, filozofia oszczędzania budżetu rodzinnego jest prosta - kupuj naprawdę niezbędne rzeczy, dbając o to, by były korzystne dla zdrowia i maksymalnie spełniały potrzeby Twoje i całej rodziny. Stosując się do powyższych zaleceń możesz co miesiąc zostawiać w portfelu sporą kwotę pieniędzy, przeznaczając ją na dodatkowe atrakcje dla swojej rodziny lub odkładając na przyszłość.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |