Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Aplikacje PLK Bezpieczny przejazd. Edukacja i zabawa
Internetowe seminarium dla blisko 9 tys. uczestników, aplikacje - gry dla dzieci i młodzieży, likwidacja fake newsów na temat zachowania na przejazdach - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają, #zostańwdomu, zyskasz wiedzę o bezpieczeństwie. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.
Seminarium dla tysięcy kierowców i instruktorów
Z wiedzy przekazanej na seminarium online na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych - głownie dla instruktorów ośrodków szkolenia kierowców i kursantów nauki jazdy skorzystało już 9 tysięcy osób. Więcej TUTAJ.
Podczas godzinnego szkolenia na Facebook’owym profilu PLK omówione zostały: kategorie przejazdów kolejowo-drogowych, sposób działania przejazdu sterowanego automatycznie oraz czym jest i do czego służy żółta naklejka PLK. W nagraniu są porady i odpowiedzi na zadawane pytania, m.in. co należy zrobić, gdy auto zepsuje się między rogatkami, jak nie popełniać 10 najczęstszych błędów kierowców, jak uniknąć wypadków na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych.
Online na przejeździe. Czy tato wie więcej od dziecka?
Kolejarze z PLK udostępnili cztery gry edukacyjne: Gra w znaki, Memory, Znajdź różnicę i Puzzle. Rodzicie mogą sprawdzić wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i znajomości przepisów ruchu drogowego, wspólnie spędzić czas z dziećmi i edukować. Gry łączą zabawę z nauką o bezpieczeństwie na przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych. Gry online dostępne są TUTAJ.
Fakty o bezpieczeństwie – likwidacja fake newsów!
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w postach wyjaśniają i dementują nieprawdziwe informacje i mity dotyczące zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych. W każdą środę na facebookowym profilu kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko! publikowane są posty. Materiały i rzeczowe informacje są wzbogacone o infografiki i dane statystyczne. Śledzenie nowych informacji to kolejne wskazówki jak bezpiecznie zachowywać się na skrzyżowaniu drogi i toru. Profilu kampanii na Facebook
#Zostańwdomu ale nie zapominaj o #ŻółtanaklejkaPLK
Każdy musi wiedzieć o żółtych naklejkach PLK, gdzie są i jak z nich korzystać. Informacje umieszczone są na wszystkich przejazdach. Znajdują się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach, do których umocowane jest ramię rogatki.
Każda naklejka posiada trzy ważne numery. Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to numer alarmowy 112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator 112 po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić gdzie należy wysłać pomoc. Ma także możliwość szybkiego łącza z kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać usterki.
W kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” realizowane są działania i aktywności mające na celu podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych. Jednym z nich są aplikacje mobilne i gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży, poprzez które wspólnie z Ambasadorkami Bezpieczeństwa zachęcamy do spędzania czasu w domu, ucząc się o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych i bawiąc jednocześnie.
Jeśli gry edukacyjne nie wystarczą, a ciekawość pociech nie zostanie zaspokojona, zachęcamy do wykorzystania pozostałych materiałów edukacyjnych zamieszczonych na stronie www.bezpiecznyprzejazd.pl Można znaleźć je wszystkie w zakładce edukacyjnej, a wśród nich m.in.: zeszyt edukacyjny i kolorowanki do wydrukowania, ciekawostki o bezpieczeństwie, filmy edukacyjne oraz quizy.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |