Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Fizjoterapeuci dla Śląska. Darmowa terapia zdalna
W związku z ograniczeniami w dostępie do stacjonarnych usług fizjoterapeutycznych, od 15 kwietnia 2020 roku w naszym regionie realizowana jest bezpłatna usługa zdalnej fizjoterapii. Dzięki połączeniu potencjału naukowo-klinicznego Instytutu Badawczo Rozwojowego Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu AWF Katowice, Specjalistycznego Centrum Fizjoterapii z Rybnika oraz wielu fizjoterapeutów ze Śląska, przy wsparciu technologicznym firm Comfortel oraz AsPhys mieszkańcy województwa zyskali możliwość bezpłatnego kontaktu zdalnego z fizjoterapeutą poprzez system eTerapia24.pl.
Aby skorzystać z usługi wystarczy zadzwonić pod numer tel. 666 342 001 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00-14:00. Konsultant w krótkim wywiadzie zapyta o podstawowe dane osobowe, problem zdrowotny lub dolegliwości, by móc skierować do odpowiedniego fizjoterapeuty, miejsce zamieszkania, by po trudnym okresie mieć dostęp do fizjoterapeuty, adres e-mail, aby nawiązać kontakt zdalny, dostępność w ciągu dnia, aby dostosować możliwości czasowe i numer telefonu, by mieć kontakt pomocniczy.
Po rozmowie telefonicznej na adres e-mail pacjenta zostanie wysłana wiadomość, w której znajdzie się link aktywujący zdalne połączenie audio-wideo. Niezbędny jest dostęp do Internetu na komputerze lub smartfonie z mikrofonem i kamerą. Bezpłatny program pilotażowy planowany jest do 30 kwietnia 2020 r.
Z informacji uzyskanych od inicjatorów i uczestników projektu wynika, że projekt wzbudza bardzo duże zainteresowanie nie tylko na Śląsku, ale i w kraju. Darmowe porady i konsultacje cieszą się dużą popularnością. Warto przy tej okazji pamiętać o fizjoterapeutach, którzy w tym czasie borykają się z problemami w realizacji świadczonych usług. Dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego stara się wspierać przedsiębiorców z regionu poprzez różnego rodzaju programy czy projekty.
Przykładem jest Śląski Pakiet dla Gospodarki uruchomiony przez Zarząd Województwa Śląskiego. Program obejmuje pięć filarów: pożyczki obrotowe i płynnościowe, wsparcie pracodawców, wsparcie bezzwrotne, działania wspierające i wejścia kapitałowe. Wszelkie informacje dotyczące kompleksowego wsparcia znajdują się na stronie dlagospodarki.slaskie.pl.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |