Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Głosujemy za lub przeciw starości - spektakl PRZYCISK w DK Chwałowice
Nowy spektakl Teatru "Reduta Śląska" koncentruje się wokół tematu starości. Twórcy oddają głos różnorakim jej obliczom - bywa przecież zarówno piękną jesienią życia jak i nieznośną, pełną cierpienia i bólu zimą.
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl zaprasza w niedzielę 13 września o godz. 18.00 seniorów i nie tylko na spektakl "Przycisk", który podejmuje temat, który nas wszystkich czeka w naszym życiu, a jest nim starość.
Spektakl Teatru „Reduta Śląska” trwa 60 minut. Bilety: normalny - 15 zł, seniorzy - 10 zł, do kupienia na www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.
Nowy spektakl Teatru "Reduta Śląska" koncentruje się wokół tematu starości. Twórcy oddają głos różnorakim jej obliczom - bywa przecież zarówno piękną jesienią życia jak i nieznośną, pełną cierpienia i bólu zimą. Czy finał życia może przydarzyć się również latem? Komu tak naprawdę potrzebny jest przycisk? Na konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia przycisku przybywają starzy i młodzi. Głosować będziemy za lub przeciwko starości. Twoja starość jest wreszcie w Twoich rękach!
„Przycisk”: reżyseria - Iwona Woźniak, scenariusz - Sandra Staletowicz, asystent reżysera - Olga Chrzan, scenografia i kostiumy - Iga Słupska, muzyka - Jan Nowak, koordynacja pracy artystycznej - Barbara Michalik, występują aktorzy Teatru „Reduta Śląska”.
Filmowy zwiastun spektaklu „Przycisk”: https://youtu.be/4wg1gVvrOCU.
Reportaż COMTV.pl ze spektaklu „Przycisk”: https://www.youtube.com/watch?v=zNidxP1VrC8.
Swoje początki amatorski Teatr Ludowy Reduta Śląska datuje na rok 1933. Grupę tworzyli pasjonaci, absolwenci śląskich szkół, ludzie różnych zawodów, których celem było propagowanie kultury, teatru, a co najważniejsze języka polskiego. W ciągu całej działalności Reduty przez teatr przewinęło się kilkaset osób, którzy byli przyjaciółmi i po pewnym czasie stali się jedną wielką rodziną. Na początku swojej działalności redutowcy spotykali się w Domu Kultury Huty Kościuszko, który był opiekunem i głównym patronem zespołu. Następnie swoje zajęcia Reduta kontynuowała w prowizorycznym Domu Kultury na Paderewskiego w Chorzowie, a premiery (głównie bajki dla dzieci) były wystawiane w sali teatralnej szkoły podstawowej nr 5 oraz na scenie Teatru Miejskiego jeszcze przed jego zamknięciem.
Teatr działał z wielkim rozmachem, na przedstawienia przybywali nie tylko mieszkańcy Chorzowa , ale także osoby z ościennych miast. Po wojnie - do 1995 roku, czyli do czasu zawieszenia działalności, Reduta wystawiła ok. 80 premier. Teatr wznowił swoją działalność w marcu 2012 r., a obecna siedziba mieści się w Chorzowskim Centrum Kultury www.chck.pl.
Oficjalna strona teatru:
Zobacz film |
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |