Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
COViD-19 a choroby współistniejące. MZ podało dane
W raportach dotyczących ofiar COViD-19 podawana jest zwykle formuła "większość osób miała choroby współistniejące". Jaka to większość wśród 2392 zmarłych z powodu koronawirusa w Polsce?
Większość chorych na COVID-19 przechodzi chorobę łagodnie, niemniej 311 osób z 2392 zmarłych nie miało chorób współistniejących – poinformował PAP wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
"Ponad 90 proc. chorujących na COVID-19 przechodzi chorobę w sposób łagodny, aczkolwiek ostatnie zestawienie pokazuje, że 311 osób, które zmarły, nie miało żadnych chorób współistniejących. De facto byli to zdrowi ludzie. Niestety, dla nich ta choroba zakończyła się tragicznie" – powiedział Kraska. Wyjaśnił, że wśród zmarłych przeważają osoby starsze, ale też zdarzają się w sile wieku, bez żadnych schorzeń.
"Jak widać, nie jest tak, że umierają starsi, schorowani ludzie. Zdarza się, że są to też młode i nieschorowane osoby" – powiedział Kraska. Dodał, że wskaźnik śmiertelności w Polsce nie przekracza 3 proc., a średnia wieku osób zmarłych wynosi 75-80 lat.
Epidemia w Polsce zakończyła się dla 2392 osób tragicznie. W piątek resort poinformował o 23 zgonach, czyli było to o 17 mniej ofiar niż wyniósł dobowy rekord z 24 kwietnia. Jest to też czwarty – najgorszy dzień pod względem liczby zgonów – we wrześniu, bo 15 września było ich 24, 23 września – 28, a 25 września – 25.(PAP)
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |