Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Dbajmy o bezpieczną podróż koleją na Wszystkich Świętych
W związku z epidemią koronawirusa, kolejarze apelują o stosowanie zasad bezpieczeństwa na stacjach, dworcach i w pociągach. Nad bezpieczeństwem podróży czuwa Straż Ochrony Kolei i pracownicy ochrony dworców. Kursowanie pociągów będzie pod stałym nadzorem dyspozytorów i dyżurnych ruchu oraz zespołów technicznych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Dyspozytorzy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. całodobowo współpracują z przewoźnikami i czuwają nad sprawnym prowadzeniem ruchu pociągów. Na bieżąco monitorowana jest pogoda. W okresie Wszystkich Świętych na sieci kolejowej będzie ok. 175 zespołów szybkiego usuwania awarii oraz 18 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego. Blisko 70 pociągów sieciowych PKP Energetyka pozostaje w gotowości na wypadek usterek sieci trakcyjnej. Do wsparcia przygotowano również lokomotywy osłonowe, które zostaną wykorzystane, jeśli będzie awaria składów lub brak zasilania.
Bezpiecznie w podróży koleją
W związku z epidemią koronawirusa, w podróży należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i współpasażerów. Należy pamiętać o stosowaniu zasad bezpieczeństwa na stacjach, dworcach i w pociągach. O zachowaniu dystansu oraz obowiązku zakrywania ust i nosa przypominają komunikaty megafonowe i plakaty. Na pokładach pociągów również obowiązuje zakrywanie ust i nosa w czasie podróży.
Obecnie w pociągach PKP Intercity zajętych może być jednocześnie najwyżej 50 proc. miejsc siedzących. Pasażerowie mogą zajmować dowolne miejsca w obrębie wykupionej klasy wagonu, niezależnie od wskazanych na bilecie miejsc. PKP Intercity stale monitoruje frekwencję w swoich pociągach. Widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, w miarę możliwości podejmuje decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami oraz dostosowaniu do bieżącego obłożenia miejsc. Więcej TUTAJ.
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei patrolują stacje, pociągi i tereny kolejowe oraz dbają o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie epidemii. Stale dostępny jest całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00.
W przypadku złego samopoczucia w czasie podróży, pasażerowie mogą zgłosić się do drużyny konduktorskiej, ochrony dworca lub Straży Ochrony Kolei, które powiadomią służby medyczne o potrzebie udzielenia pomocy.
Kolej – dodatkowe ułatwiania w komunikacji na nekropolie
W niektórych większych miastach na nekropolie można dojechać pociągiem. Takie możliwości zapewniają przystanki kolejowe w sąsiedztwie cmentarzy:
• przystanek Warszawa Powązki (w pobliżu Cmentarza Powązkowskiego)
• w aglomeracji wrocławskiej Wrocław Różanka (w pobliżu Cmentarza Osobowickiego) oraz Wrocław Grabiszyn (w pobliżu Cmentarza Grabiszyńskiego)
• w aglomeracji poznańskiej Poznań Junikowo i Poznań Garbary umożliwiają dojazd do kilku cmentarzy
• w aglomeracji krakowskiej przystanek Kraków Podgórze (blisko Cmentarza Podgórskiego)
Kolej ułatwia dojazdy do cmentarzy także w mniejszych miastach np. stacja Kiekrz, Miastko, przystanki: Gorzów Wielkopolski Wschodni, Zamość Starówka, Subkowy Centrum.
Szczegółowe informacje o aktualnym rozkładzie jazdy pociągów są dostępne na internetowych stronach i aplikacjach mobilnych: rozkład-pkp.pl i portalpasazera.pl oraz na stronach przewoźników. Informacja o ofercie PKP Intercity i bieżących zmianach na intercity.pl
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |