Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Bezprzewodowy dzwonek do drzwi – poznaj jego zalety
Zastanawiasz się nad kupnem dzwonka do drzwi? Na rynku znajdziesz zarówno klasyczne, kablowe wersje, jak i modele bezprzewodowe, czyli nowoczesne urządzenia cechujące się najwyższą wydajnością i prostotą użytku. Czym jeszcze wyróżniają się te sprzęty? Sprawdź sam i poznaj zalety bezprzewodowych dzwonków do drzwi.
Brak kabli
Jak sama nazwa wskazuje bezprzewodowy dzwonek do drzwi to urządzenie pozbawione całkowicie okablowania. Rozwiązanie to jest o wiele mniej awaryjne i kłopotliwe w czasie wystąpienia braku zasilania. Modele bezprzewodowe zasilane są za pomocą baterii lub akumulatora, dlatego też w razie rozładowania wystarczy jedynie je wymienić. Jest to o wiele prostsze w wymianie niż odkopywanie umieszczonego pod ziemią kabla, który uległ uszkodzeniu np. w wyniku zamoknięcia (rozszczelnienie się izolacji czy przerwanie przewodu w czasie prac porządkowych w ogrodzie).
Prostota instalacji
Brak kabli niesie ze sobą również kolejną zaletę w postaci prostego montażu. W odróżnieniu od tradycyjnych, kablowych urządzeń, które wymagają poprowadzenia instalacji pomiędzy odbiornikiem a dzwonkiem, bezprzewodowe modele montuje się tak naprawdę w kilka chwil. Jedyne co należy zrobić, to umieścić odbiornik w gniazdku elektrycznym, włożyć do nadajnika baterię lub akumulator i przymocować dzwonek przy drzwiach czy furtce. Do prawidłowego montażu nie potrzebujesz tak naprawdę żadnych specjalnych akcesoriów, ponieważ są one najczęściej sprzedawane jako zestaw razem z urządzeniem.
Zasięg działania
Kolejnym aspektem, który przemawia za zakupem bezprzewodowego dzwonka do drzwi, jest jego zasięg działania. W tym wypadku nie jest on ograniczony długością przewodu – w praktyce oznacza to, że np. nie ma potrzeby przekopywania ogródka na odległość stu metrów po to, aby położyć kabel. Na rynku dostępnych jest wiele modeli dzwonków, które jednak najczęściej jednak przystosowane są do pracy w odległości 50 do 150 metrów. Dzięki dalekiemu zasięgowi działania bezprzewodowy sprzęt sprawdzi się zarówno na mniejszych, jak i większych posesjach.
Podzielny sygnał na kilka pomieszczeń
Dzwonek bezprzewodowy jest nowoczesnym urządzeniem, które powstało z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu użytkownikom. Dużym udogodnieniem dla domowników jest fakt, że model ten umożliwia odbieranie sygnału nawet w kilku pomieszczeniach naraz. Możliwe jest to dzięki włożeniu odbiornika do gniazdek w pokojach. Dzięki temu niezależnie od tego, w jakiej części domu się znajdziesz, z pewnością za każdym razem usłyszysz, gdy ktoś zadzwoni do Twoich drzwi lub furtki. Jest to kolejny argument, który przemawia za modelem bezprzewodowym – w przypadku klasycznego dzwonka, aby móc słyszeć go z różnych pomieszczeń, należałoby poprowadzić okablowanie i skuwać tynk w ścianach, co byłoby kłopotliwe i kosztowne.
Regulacja głośności
Dzwonki bezprzewodowe posiadają również regulację głośności, która jest nieoceniona głównie dla osób starszych lub ze słabszym słuchem. Możliwość pogłośnienia lub ściszenia urządzenia przydatna jest również dla rodzin z dziećmi – zarówno w czasie głośnych zabaw, podczas których ciężko usłyszeć cokolwiek innego niż krzyki, jak i drzemek, które mógłby zakłócić głośny dźwięk dzwonka.
Niski zużycie energii
Niskie zużycie energii to kolejna zaleta, która wyróżnia bezprzewodowe modele dzwonków. Z racji małego poboru mocy zarówno bateria, jak i akumulator zapewnią nieprzerwaną pracę na bardzo długi czas. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze na zakup nowych komponentów zasilających, a także czasu na ich wymianę. Na rynku znajdziesz również takie modele bezprzewodowe, które zasilane są niewielkim ogniwem solarnym dostarczające energię do baterii i akumulatora za pomocą promieni słonecznych.
Szukasz urządzeń, które łączą w sobie wszystkie wyżej wymienione zalety, a także cechują się najwyższą wydajnością? Jeżeli tak to odwiedź stronę https://www.eltrox.pl/, na której znajdują się bezprzewodowe dzwonki pochodzące od najbardziej cenionych producentów na rynku.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |