Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Punkt konsultacyjny w ramach programu Czyste Powietrze w Czerwionce-Leszczynach
Od poniedziałku, 21 czerwca, w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny w budynku przy Alei Świętej Barbary 6 działa punkt konsultacyjny w ramach programu „Czyste Powietrze”. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.
Zabiegaliśmy o uruchomienie punktu konsultacyjnego w naszej gminie i dzięki współpracy z WFOŚiGW przedsięwzięcie będzie realizowane - mówi Burmistrz Wiesław Janiszewski. - To spore ułatwienie dla mieszkańców, którzy mogą na miejscu bezpłatnie skorzystać z fachowej porady i pomocy w wypełnianiu wniosku o dofinansowanie czy rozliczenie zadania. Zachęcam do korzystania z oferty punktu - dodaje.
Zainteresowanie uruchomionym punktem wśród mieszkańców jest bardzo duże. Jak wyjaśniają pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska, w ciągu kilku dni rejestracji telefonicznej, umówionych zostało już blisko trzydzieści spotkań.
W ramach punktu konsultacyjnego otrzymają Państwo między innymi:
1. Informacje o programie „Czyste Powietrze” w tym dotyczące możliwości łączenia dofinansowania z innymi programami finansowanymi ze środków publicznych.
2. Wsparcie w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie również pod kątem spełnienia wymagań określonych w programie.
3. Pomoc w rozliczeniu przyznanego dofinansowania, w tym przy poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych dokumentów.
4. Informacje o poziomach dofinansowania.
W celu usprawnienia funkcjonowania punktu spotkania z beneficjentami będą umawiane na konkretny termin tylko telefonicznie w każdy poniedziałek w godzinach 9.00-10.00 oraz w środy w godzinach 14.00-15.00 pod nr telefonu 795 130 337 (w pozostałym czasie podany nr telefonu będzie nieaktywny).
Zachęcamy do zapoznania się z wykazem kluczowych informacji potrzebnych do złożenia wniosku o dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”.
Przypominamy, że wymagane będą:
1. Dane wnioskodawcy w tym PESEL (wszystkich współwłaścicieli, małżonka jeżeli jest wspólność majątkowa), adres inwestycji, nr telefonu.
2. Nr rachunku bankowego.
3. Pełny nr księgi wieczystej oraz nr działki.
4. Powierzchnia całkowita budynku (m2) oraz powierzchnia wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej (jeżeli jest prowadzona w budynku).
5. Rok uzyskania zgody na rozpoczęcie budowy lub jej zakończenia (w przypadku, gdy jest znany rok rozpoczęcia budowy).
6. Wartość podstawy obliczenia podatku wnioskodawcy za rok 2020.
7. Planowana data rozpoczęcia inwestycji.
8. Czy w ramach przedsięwzięcia zlikwidowane zostało źródło ciepła na paliwo stałe.
9. W przypadku wniosku o termomodernizację powierzchnię docieplenia, osobno dla każdego rodzaju przegrody.
10. Szacunkowe koszty każdego elementu objętego wnioskiem.
UWAGA
W związku ze zmianami w programie „Czyste Powietrze” informujemy, że wnioski dotyczące wymiany źródła ogrzewania na piec na paliwo stałe złożone po dniu 1 lipca 2021 roku będą musiały być zrealizowane do końca roku 2021.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |