Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Który sprzęt sprawdzi się najlepiej przy wykonywaniu zdobień na tkaninach i ceramice? Podpowiadamy
Prasa termotransferowa to urządzenie umożliwiające przenoszenie dowolnych wzorów na wybrany materiał. Dokładnie chodzi tutaj o grafiki z sublimacji, papierów do druku laserowego lub z folii flex i flock. Materiałem może być z kolei tkanina (i tak jest najczęściej), ale także ceramika, czy metal, bądź tworzywo sztuczne. Jeśli chcesz odwzorować na swojej kolekcji koszulek wybrany, barwny wzór, planujesz przenieść nadruk na podkładki lub puzzle, z pewnością warto zaopatrzyć się w prasę termotransferową. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając tego typu sprzęt.
Jak działa prasa termotransferowa wielkoformatowa?
Sprzęt wykorzystywany do przenoszenia w procesie termicznym dowolnych grafik np. z sublimacji, często określany jest również jako prasa sublimacyjna. Wynika to z faktu, że w procesie przenoszenia barwników na dowolny nośnik wykorzystywane są ciepło oraz siła nacisku. Prasę należy po prostu zacisnąć. Wzór zostanie przeniesiony na materiał właśnie przez ów docisk.
Dobór prasy w zależności od asortymentu
Wybierając profesjonalny sprzęt do wykonywania zdobień, np. na tkaninach, warto zastanowić się, na jak dużym obszarze roboczym nam zależy oraz, ewentualnie, jaki kształt powinien on mieć. Te elementy związane będą bezpośrednio z asortymentem, na jakim wykonywane będą nadruki. Jeśli obszar roboczy ma być duży, najlepszym rozwiązaniem będzie prasa termotransferowa wielkoformatowa, którą można znaleźć m.in na stronie https://www.supportart.pl/termotransfer/11813-wielkoformatowa-automatycznie-otwierana-prasa-termotranfserowa-60x80-cm-ptmp710.html. Tego typu sprzęt dedykowany dużym i płaskim powierzchniom, sprawdzi się w wykonywaniu zdobień np. na koszulkach, czy bluzach, a także puzzlach, czy podkładkach.
Z kolei wykonując nadruki zarówno na płaskich, jak i zakrzywionych produktach (czapeczki, kubki, długopisy), dobrym rozwiązaniem będzie prasa termotransferowa 2 w 1, czyli wyposażona zarówno w płyty płaskie, jak i zakrzywione, także o mniejszych rozmiarach.
Pamiętajmy także, że podobnie, gdy wybieramy np. ploter tnący, tak i tutaj zwróćmy uwagę na precyzję działania urządzenia. Wysokiej klasy sprzęt pozwala na perfekcyjne odwzorowanie dowolnych grafik.
Rodzaje prasy
Rozwiązaniem najprostszym i najwygodniejszym w obsłudze będzie oczywiście prasa automatyczna. Jej sterowanie opiera się o panel LCD. Urządzenie z kolei samodzielnie kontroluje proces nadruku i automatycznie otwiera prasę po jego zakończeniu. Tworzenie nadruków jest tutaj w pełni zautomatyzowane i zdecydowanie najsprawniejsze.
Ręczna prasa wymagać będzie od nas otwierania i zamykania, czyli pełnej obsługi podczas pracy, co z czasem może okazać się uciążliwe, chyba, że wykonywać będziemy nadruki rzadko i w małym nakładzie.
Prasy elektryczne sprawdzą się natomiast przy nadrukach wykonywanych na płaskich obszarach roboczych. Opłacalność rozwiązania wiązać się będzie z kolei z dużymi nakładami. Jeśli interesują nas jedynie płaskie odwzorowania i planujemy duże serie zdobionego asortymentu, takie rozwiązanie będzie korzystnym wyborem.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |