Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
Rozmowa kwalifikacyjna jest niezwykle ważnym elementem rekrutacji. To podczas tych kilkunastu minut konwersacji weryfikowane są kompetencje potencjalnego pracownika, jego wiedza oraz umiejętności. Aby zdobyć pracę marzeń, należy odpowiednio przygotować się do rozmowy o pracę.
Osoby poszukujące stałej pracy - na co zwrócić uwagę w ofertach?
Podobnie jak proponowanie właściwej oferty produktowej, tak samo przygotowanie oferty pracy w Przemyślu, która będzie atrakcyjna dla potencjalnych pracowników to nieład wyzwanie. Dlatego jeżeli szukasz nowej pracy, wiesz jak wygląda analiza potrzeb klienta oraz pozyskiwanie nowych klientów, powinieneś zainteresować się pewną szczególną grupą ogłoszeń o pracę. Obecnie ważne jest częste raportowanie, elastyczne godziny pracy oraz możliwość pracy z domu. Jeżeli szukasz pracy zdalnej upewnij się, na jakich warunkach prowadzona jest rekrutacja oraz jak wyglądają warunki takiej pracy. Czy przyszły pracodawca zapewnia Ci potrzebny sprzęt do pracy, rozlicza się na podstawie godzin, a może wykonanych zadań? Takie rzeczy można bez trudu znaleźć w Internecie, interesując się poszczególnymi pracodawcami.
Warto pójść na rozmowę odpowiednio przygotowanym. Dlatego już na etapie czytania ofert zwróć uwagę na sformułowanie "osoby zainteresowane prosimy o..." Tutaj zazwyczaj znajduje się kluczowa informacja dla pracownika. Wiesz co to kompleksowa obsługa klientów, ale czy potrafisz czytać ze zrozumieniem? Prawidłowo wysłana aplikacja, na odpowiedni adres oraz w dokładnie takiej formie, jakiej oczekuje pracodawca to jeden ze sposobów podjęcia pracy dokładnie tam, gdzie jej potrzebujesz.
Praca Przemyśl - poczytaj o pracodawcy
"Firma zajmujące się powiększeniem poszukuje osób, oferujemy elastyczną formę współpracy, poszukujemy osób, które pomogą w tworzeniu komunikacji marketingowej chętnych do dynamicznie rozwijającej firmy zajmującej się SEO" to tylko kilka przykładów ogłoszeń, jakie można znaleźć w sieci. Na samym początku, po wykonaniu kroku pierwszego i dokładnym czytaniu ogłoszeń, wyeliminujesz część z nich. Następnie poczytaj informacje na temat potencjalnego pracodawcy. Znalazłeś informację brzmiącą "poszukujemy ambitnej osoby do obsługi sprzedażowej w młodym zespole"? Upewnij się, że chęć poznania nowych rzeczy rzeczywiście będzie zaspokojona w tej firmie. A może zastanawia Cię ogłoszenie "poszukujemy młodych kobiet"? Sprawdź, na czym opiera się polityka firmy.
Mając podstawowe informacje o firmie, takie jak jej nazwa, ilość siedzib czy nazwiska najważniejszych osób w zarządzie spółki, możesz dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy na jej temat. W ten sposób nie tylko wzmocnisz swoją pozycję podczas rozmowy rekrutacyjnej, ale również zrobisz wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Zastanawia Cię pewna kwestia dotycząca zatrudnienia? Rozmowa o pracę jest doskonałym momentem na rozwianie watpliwości. Wykażesz się znajomością firmy i jej struktury, jednocześnie poznając odpowiedzi na swoje pytania i poznając stosunek członków zarządu i zespołu HR do istotnych elementów działania przedsiębiorstwa.
Zabierz ze sobą dokumenty
Obecnie wszystkie dokumenty są skomputeryzowane. Swoje CV również wysyłasz w formie elektronicznej. Jednak może okazać się, że w dużej ilości dokumentów oraz plików, zostanie ono pominięte, niezauważone lub zgubione. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie swoje CV. Posiadasz może referencje od swoich byłych pracodawców? Z nich również możesz skorzystać podczas rozmowy rekrutacyjnej. Wszystkie dokumenty warto mieć przy sobie w formie papierowej na wypadek gdyby te w formie elektronicznej zostały zgubione.
Warto mieć przy sobie również notes oraz długopis. Po pierwsze, dzięki temu zrobisz dobre wrażenie na pracodawcy. Zauważy, że zależy Ci na posadzie, skoro notujesz wszystkie istotne informacje. Ułatwi Ci to również zapamiętanie informacji. Podczas stresujących sytuacji, takich jak rozmowa o pracę, mózg potrafi płatać figle. Może okazać się, że nie zapamiętasz tak istotnych informacji jak zakres obowiązków, godziny pracy czy stawka za Twoją pracę. Dlatego notes pozwoli Ci usystematyzować informacje, jakie zdobędziesz.
Pamiętaj o przygotowaniu swoich pytań do rekrutera. Masz ze sobą notes? Wykorzystaj go również do tego celu. W domu, po odszukaniu informacji na temat pracodawcy, w spokoju możesz zastanowić się, o co jeszcze chcesz spytać rekrutera. Zapisz te pytania w notatniku, który zabierzesz ze sobą. W ten sposób w jednym miejscu masz zarówno pytania, jak i odpowiedzi na nie. Masz również krótką ściągawkę, która pomoże Ci w sytuacji, kiedy zapomnisz o co chciałeś spytać.
Bezpośrednio przed spotkaniem
Pamiętaj, żeby się nie spóźnić. Nie bądź również za wcześnie. Zarówno w pierwszym jak i w drugim wypadku wiąże się to z dodatkowym stresem. Ten z kolei nie pomoże Ci w podejmowaniu odpowiednich decyzji oraz w prowadzeniu rozmowy. Dlatego najlepiej być na miejscu ok. 5 do 10 minut przed czasem umówionego spotkania. W ten sposób zdążysz odnaleźć prawidłowe drzwi oraz osobę, z którą będziesz rozmawiać bez stresu i biegania.
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |