Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
OSP Golejów nabrało blasku
Kolejny budynek Ochotniczej Straży Pożarnej doczekał się termomodernizacji i wymiany źródła ciepła – tym razem w Rybniku-Golejowie.
Siedziba strażaków-ochotników z Golejowa została stermomodernizowana, w budynku przebudowano kotłownię węglową na gazową oraz wymieniono instalację centralnego ogrzewania. Wśród wykonanych prac była również m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana instalacji odgromowej na całości obiektu oraz balustrad zewnętrznych i drabiny na elewacji. Elewacja została zabezpieczona też przed graffiti.
Prace wykonała wybrana w przetargu Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa z Rybnika za kwotę 845 130 zł.
Tym samym golejowska OSP dołączyła do grona miejskich budynków, które w zakresie ogrzewania stawiają na ekologię, czystość i estetykę.
Źródła ciepła w poszczególnych budynkach rybnickich OSP:
OSP Boguszowice – kocioł węglowy klasy 5, budynek po termomodernizacji (zaplanowane przyłączenie do gazu w zależności od możliwości PSG);
OSP Chwałęcice – niewielki budynek z ocieplonym stropodachem ogrzewany gazem płynnym;
OSP Chwałowice – sieć ciepłownicza, budynek po termomodernizacji;
OSP Golejów – kotłownia gazowa, budynek po termomodernizacji;
OSP Gotartowice – kocioł na pellet, budynek po termomodernizacji;
OSP Grabownia – kocioł węglowy klasy 5 (planowane przyłączenie do gazu w zależności od możliwości PSG, wtedy też planowana termomodernizacja, docelowo rozważana również możliwość montażu innego, ekologicznego źródła ciepła)
OSP Kamień – olej opałowy, budynek po termomodernizacji i rozbudowie;
OSP Kłokocin – kotłownia gazowa, budynek po termomodernizacji;
OSP Niewiadom – budowa siedziby z Budżetu Obywatelskiego 2022;
OSP Ochojec – kocioł węglowy klasy 5, budynek po termomodernizacji i rozbudowie (planowane przyłączenie do sieci gazowej w zależności od PSG);
OSP Orzepowice – kocioł klasy 3 (planowane m.in. przyłączenie do sieci gazowej w zależności od możliwości PSG, wtedy też planowane docieplenie budynku; rozważana również możliwość montażu kotła na pelet)
OSP Popielów – ogrzewanie węglowe niespełniające standardów min. kotła klasy 5, budynek po termomodernizacji, planowane m.in. przyłączenie do sieci gazowej w zależności od możliwości PSG);
OSP Stodoły – pompa ciepła, budynek po termomodernizacji;
OSP Wielopole – „kopciuch”, który zostanie zastąpiony kotłem klasy 5 (do czasu rozbudowy sieci gazowej przez PSG w tej dzielnicy), budynek po częściowej termomodernizacji.
Ogrzewanie węglowe niespełniające standardów min. klasy 5 mają budynki OSP Popielów i Orzepowice, ale tu wymagane terminy wymiany źródła ogrzewania to odpowiednio koniec roku: 2023 i 2025.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |