Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Charakterystyka ociepleń pianką PUR
Wśród popularnych w obecnych czasach metod ociepleń budynków można wskazać zastosowanie pianki PUR. Warto dowiedzieć się na jej temat nieco więcej, a także poznać korzyści wynikające z takiego rozwiązania.
Izolacje pianką PUR
Pianka PUR, czyli pianka poliuretanowa, to materiał izolacyjny, który składa się z izocyjanianu i poliolu. Pianka PUR ma bardzo korzystne właściwości termoizolacyjne, dlatego znajduje zastosowanie podczas ocieplania różnych powierzchni. Współczynnik przewodzenia ciepła pianki zamknięto-komórkowej wynosi średnio 0,026 W/mK, a otwarto-komórkowej 0,038 W/mK. Dzięki tak korzystnym cechom możliwe jest znaczące ograniczenie kosztów ogrzewania. Dodatkowo pianka PUR jest odporna na działanie grzybów i pleśni, a także bardzo dobrze znosi nawet duże obciążenia.
Wykorzystywane technologie
Pianka PUR wytwarzana jest na budowie dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, który umożliwia bardzo dokładne wymieszanie oraz spienienie składników mieszanki przy jej odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Zastosowanie tej technologii umożliwia powstanie miękkiej i elastycznej piany otwarto-komórkowej lub twardej i sztywnej piany zamknięto-komórkowej. Pianka PUR nakładana jest na powierzchnię metodą natryskową z wykorzystaniem nowoczesnych, wysokociśnieniowych agregatów. Cały proces nakładania piany przebiega bardzo szybko i sprawnie, a także charakteryzuje się wysoką efektywnością.
Zastosowanie pianki PUR
Ocieplanie pianką poliuretanową ma bardzo szerokie możliwości zastosowania w praktyce. Taka technologia stosowana jest przede wszystkim w budownictwie, ale także w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki swoim korzystnym właściwościom pianki wykorzystywane są do izolowania powierzchni. Izolacje z piany zamknięto-komórkowej najlepiej sprawdzają się w przypadku termorenowacji dachów oraz stropodachów, a w szczególności dachów płaskich. Ten typ pianki PUR będzie również odpowiedni do izolowania podłóg na gruncie oraz stropów nad nieogrzewanymi pomieszczeniami. Natomiast izolacje z piany otwarto-komórkowej sprawdzają się głównie przy izolacji termiczno-akustycznej budynków. Ten rodzaj piany ma zastosowanie przy izolacji poddaszy, fasad budynków, podłóg, a także ścian wewnętrznych.
Dlaczego warto?
Ocieplanie pianką PUR bez wątpienia ma szereg korzyści, zwłaszcza jeśli porównuje się je do tradycyjnego ocieplania budynków wełną mineralną, od której w obecnych czasach się odchodzi ze względu na szereg wad, takich jak na przykład niedokładność tworzonej izolacji oraz występowanie mostków termicznych. Izolacje z pianki PUR sprawdzają się o każdej porze roku, ponieważ zimą chronią przed utratą ciepła, a latem przed nadmiernym nagrzewaniem się budynku. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, a także w pełni bezpieczne dla zdrowia każdego człowieka. Pianka PUR jest paroprzepuszczalna oraz niezwykle wytrzymała, dlatego nawet mimo upływu lat zachowa swoje właściwości.
Profesjonalne usługi
Nakładanie pianki PUR jest dość prostą czynnością, o ile zostanie wykonane przez profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w realizacji tego typu działań. Podczas nakładania pianki PUR wymagane jest także posiadane specjalistycznego sprzętu, który nie każda firma ma. Na terenie Śląska warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy Pur Projekt, która w profesjonalny i kompleksowy sposób zajmuje się wykonywaniem ociepleń. Ocieplanie pianką PUR Śląsk realizowane jest z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn, dzięki czemu przebiega w efektywny sposób.
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |