Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Czym jest pochłaniacz zapachów i jak może zmienić Twoje życie z kotem
Życie z kotem ma wiele zalet. Badania udowadniają, że kociarze mają niższy poziom stresu, są zdrowsi i bardziej zadowoleni z życia. Nie zmienia to jednak faktu, że opieka nad kotem wiąże się z kilkoma niedogodnościami - na szczęście dość łatwo sobie z nimi poradzić. Jednym z must have niemal każdego sprytnego kociarza jest pochłaniacz zapachów. Jak działa i czy na pewno musisz go spróbować? Przekonaj się razem z nami.
Nieprzyjemny zapach z kuwety - czy to naprawdę konieczność?
Osoby, które nie lubią kotów przekonują, że te zwierzęta wydzielają nieprzyjemną woń, podobnie jak ich kuweta. O ile zadbany, zdrowy kot nie wydziela specyficznego zapachu, tak w przypadku kuwety wszystko zależy od zachowania higieny przez opiekuna.
Podstawią jest oczywiście częste sprzątanie kuwety i wymiana żwirku. Przykry zapach najczęściej oznacza, że kuweta powinna być posprzątana. Tak jak starasz się utrzymać czystość w mieszkaniu, ścierasz kurz z szafek, czy wynosisz śmieci, tak samo każdy opiekun kota powinien utrzymywać kuwetę w czystości.
Niestety trzeba przyznać, że w niektórych przypadkach dbanie o porządek to nie wszystko. Pochłaniacz zapachów w proszku ma szczególne zastosowanie, kiedy zapach moczu kota jest szczególnie uciążliwy. To kwestia osobnicza, jednak problem ten dotyczy najczęściej dorosłych, niewykastrowanych kocurów. Koty niewychodzące nie są tak często kastrowane, jak psy, ponieważ mniejsze jest ryzyko przypadkowego rozmnożenia. Z drugiej strony, mało kto zapisuje zwierzę na zabieg wyłącznie z powodu zapachu. Pochłaniacz zapachów spełnia swoje zadanie i sprawia, że w każdym mieszkaniu może znów zagościć przyjemny zapach czystości.
Jak przegonić nieprzyjemną woń - pochłaniacz zapachów do kuwety
Standardowe podejście zakłada, że by uzyskać ładny zapach, najlepiej wybrać pochłaniacz zapachów, który "przykryje" brzydki zapach innym zapachem. W praktyce nie jest to ani oczywiste, ani konieczne. Podstawową rolą pochłaniacza zapachów jest neutralizacja. Choć więc pochłaniacze mogą mieć różne zapachy (morski, leśny, lawendowy, cytrynowy itp.), to tak naprawdę nie ma potrzeby, by pochłaniacz miał jakikolwiek zapach.
Bezzapachowe pochłaniacze zapachów działają równie skutecznie, a przy tym będą odpowiednie dla wrażliwych kotów. Większość kotów woli produkty bezzapachowe - w ostateczności kot może nawet unikać korzystania z kuwety, co odbija się negatywnie na jego zdrowiu lub skutkuje nieprzyjemnymi niespodziankami poza kuwetą (naprawdę nie życzymy nikomu wybierania "niespodzianek" spod szafek).
Jak pochłaniacze zapachów wpływają na wydajność żwirku
Pochłaniacz zapachów nie tylko neutralizuje nieprzyjemny zapach z kuwety, ale też znacząco wpływa na świeżość żwirku. To produkt, który nie tylko zwalcza brzydkie zapachy - duża część opiekunów korzysta z nich, by uzyskać większą chłonność żwirku. To oszczędność czasu i pieniędzy. Wiele zależy oczywiście od indywidualnych preferencji, natomiast nie ulega wątpliwości, że zakupy dla kota możesz zrobić nieco rzadziej. Masz więc więcej czasu dla siebie i swojego kota, nic dziwnego, że dobry pochłaniacz zapachów większość opiekunów zalicza do produktów pierwszej potrzeby.
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |