Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
O rewitalizacji w partnerstwie
W zrewitalizowanym budynku dermatologii dawnego Szpitala Miejskiego nr 1 w Rybniku („Juliusza”), odbyło się spotkanie z interesariuszami rewitalizacji dotyczące włączenia się w tworzenie Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR).
W wydarzeniu zorganizowanym przez Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Rybnika udział wzięli eksperci z Konsorcjum „Projekty Miejskie+” oraz zaproszeni goście.
Spotkanie miało na celu przedstawienie zebranym efektów dotychczas przeprowadzonych prac związanych z delimitacją obszaru rewitalizacji oraz zaproszenie do włączenia się w tworzenie GPR. Jego uczestnicy, reprezentujący różne sektory, dzielili się doświadczeniami i oczekiwaniami związanymi z procesem rewitalizacji.
Podczas warsztatu można było poznać stanowisko przedstawicieli Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Młodzieżowej Rady Miasta i Rybnickiej Rady Seniorów, lokalnych organizacji pozarządowych, takich jak Stowarzyszenie CRIS, Oligos, Pomocownia, Superfundacja, Fundacja przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe”, lokalnych przedsiębiorców, a także dużych zakładów pracy, takich jak: PGG S.A. czy PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Rybnik.
Na miejsce spotkania nieprzypadkowo wybrano budynek wchodzący w skład kompleksu „Juliusz”, który jest przykładem tego, jak nakłady na remont zabytkowej infrastruktury przekładają się na ożywienie i zmianę funkcji przestrzeni miejskiej. W budynku dawnej dermatologii mieści się aktualnie Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku.
Gminny Program Rewitalizacji na zlecenie Urzędu Miasta Rybnika przygotowują eksperci z Konsorcjum „Projekty Miejskie+”. Konsorcjum stanowi grupę specjalistów z bogatym doświadczeniem, oferujących wsparcie doradcze i szkoleniowe w zakresie m.in. polityki miejskiej, szeroko pojętej rewitalizacji, planowania strategicznego, smart city i mobilności miejskiej.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |