Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Ruszyli do ekoakcji i wygrali!
PRZEDSZKOLA
I miejsca :
Mikołaj Czaja, Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną”
Martyna Urzędnik
Julia Szombara
Zofia Urbańska, Przedszkole nr 8 Krasnala Hałabały
Artur Łazorczyk
Ania Kozłowska, Przedszkole nr 7, Skarbnikowa Willa
Wyróżnienia:
Zofia Borowiec, Przedszkole nr 6
Dawid Gliniany Przedszkole nr 7
Oliwia Blacha, Przedszkole nr 8
Maksymilian Ciućko
Blanka Dudek
Aleksander Mulawa, Przedszkole nr 8
W tej kategorii wyróżniono także placówki przedszkolne: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 10, Przedszkole w Bełku.
SZKOŁY
I miejsca:
Anna Wita, SP 8
Jonasz Wita, SP 8
Amelia Markiewka, SP Książenice
Wyróżnienia:
Patrycja Nocoń, ZS 2
Kamil Kaleński,
Karmen Kaczmarczyk, Wiktoria Benisz, SP Stanowice
Klaudia Baszak, Hania Gocyk, Zuzia Zacny, Laura Kania, ZS 3
RODZINY
I miejsce:
Filip Machulec
wyróżnienia:
Bartosz Żak
Sebastian Żak
Michał Albrecht
Hubert Łazorczyk
Wyróżnienie przyznano także placówce opiekuńczo wychowawczej – mieszkanie rodzinkowe w Czuchowie.
Laureatów wraz z opiekunami (rodzicami, nauczycielami) zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 9 grudnia br. o godz. 17.00 w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach (więcej informacji pod numerem tel. 32/429 59 44 - H. Piórecka-Nowak).
Janusz Lukaszczyk: "Temat przemyślany w stu procentach. Śmiało można powiedzieć, że osoby, które wzięły udział w konkursie, bardzo dobrze zrozumiały jego ideę. Większość prac prezentuje bardzo ciekawą koncepcję z niebanalną kompozycją i układem przestrzennym. Uczestniczy wykorzystali swoją wyobraźnię bez ograniczeń! Zaskoczył mnie podział kolorystyczny, z odpadami zwykle kojarzy nam się szarość i czerń, uczestnicy pokazali, że za pomocą różnorodnych elementów można zbudować niezwykle kolorowe dzieło, udowadniając, że świat jest pełen barw".
Elżbieta Student: "Każdy odpad może stać się surowcem w momencie jego wykorzystania, zagospodarowania w odpowiedni sposób. Ideą recyklingu jest odzyskanie z segregowanych odpadów jak największej ilości materiałów i surowców, przy jednoczesnym maksymalnym ograniczeniu nakładów na ich ponowne przetworzenie".
Warto przypomnieć, że do recyklingu nadaje się wszystko, z czego można odzyskać materiały i surowce, a przede wszystkim papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, ubrania, elektrosprzęt.
Jak podkreślają pracownicy wydziału Gospodarowania Odpadami, bardzo ważnym aspektem jest zrozumienie istoty recyklingu i wyrobienie nawyków, które sprawią, że recykling będzie coraz bardziej powszechny i efektywny, dzięki czemu ograniczy się ilość śmieci, odzyska materiały i surowce oraz zapobiegnie dewastacji środowiska naturalnego. Nasi mieszkańcy doskonale przedstawili te zasady za pośrednictwem swoich prac.
Każdy może przyczynić się do oczyszczania środowiska poprzez recykling – jest to łatwe i nie wymaga dużego nakładu pracy. Pierwszym i podstawowym krokiem jest prowadzenie segregacji odpadów domowych. W specjalnych kontenerach składuje się śmieci podzielone najczęściej na cztery grupy: papier, szkło, plastik oraz metal. Wszystkie z tych grup nadają się do przetworzenia i ponownego wykorzystania.
Prace konkursowe oglądać można będzie w przestrzeni miejskiej – zostaną wyeksponowane w wielu uczęszczanych punkach i placówkach na terenie Czerwionki-Leszczyn.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |