Ogłoszenia urzędowe | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Modelowy system kanalizacji sanitarnej
Zrealizowany w Rybniku system kanalizacji sanitarnej wybrany został do katalogu dobrych praktyk jako modelowy krajowy przykład skutecznego wdrożenia dyrektyw unijnych oraz wymagań prawodawstwa krajowego.
W środę, 6 lipca w Rybniku gościli przedstawiciele miast europejskich, w ramach komisji do opracowania standardów zaopatrzenia miast w wodę. W rybnickim urzędzie miasta spotkali się z prezydentem Rybnika Adamem Fudalim oraz przedstawicielami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, zwiedzili również nowoczesną oczyszczalnię ścieków w Rybniku-Orzepowicach.
Głównym celem spotkania grupy roboczej „Urban Group” w ramach inicjatywy „Water Stewardship Programme”, które odbyło się w Rybniku, było omówienie Strategii wdrażania miast pilotażowych dla zarządzania zasobami wodnymi na obszarach miejskich.
Stąd też w ramach spotkania istotną rolę odgrywała prezentacja osiągnięć Rybnika w zakresie zrównoważonego gospodarowania zasobami wodnymi ze szczególnym uwzględnieniem kompleksowego programu rozbudowy infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej realizowanej ze środków Funduszu ISPA/Spójność jako dobrego krajowego przykładu skutecznego wdrożenia dyrektyw unijnych oraz wymagań prawodawstwa krajowego.
Uczestnicy spotkania reprezentujący szeroką gamę instytucji z kilku krajów europejskich mieli również okazję zapoznać się z rybnickimi doświadczeniami w zakresie gospodarowania zasobami wody i oczyszczania ścieków.
Program „Water Stewardship Programme” został zainicjowany przez European Water Partnership w roku 2009. Ma on zasadniczo na celu opracowanie i wdrożenie jednolitego modelu oceny i certyfikacji w zakresie zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi w tak kluczowych obszarach jak: przemysł, rolnictwo, turystyka oraz obszary zurbanizowane.
um
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |