Sport | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Kącik "Statystyka futbolu" - część II
W drugiej części Kącika "Statystyka futbolu" skupiliśmy się na osiągnięciach zespołów reprezentujących Podokręg Rybnik w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Tym razem pod lupę trafiły zespoły Bełku, rezerw Energetyka, Jedności Jejkowice, Żor, Rymera, Radlina, Połomi, Łazisk Rybnickich, Rydułtów oraz Ruptawy. Zachęcamy do lektury.
Klasa Okręgowa grupa I
LKS Bełk
Ekipa Bełku po rundzie jesiennej jest wiceliderem I grupy Klasy Okręgowej. W piętnastu rozegranych do tej pory meczach, jedenaście razy wygrywała, dwa razy remisowała i tyle samo razy była gorsza od swych rywali. Tak więc, jak łatwo policzyć, podopieczni Jacka Polaka mają na swym koncie trzydzieści pięć punktów. Do lidera z Suszca tracą tylko dwa punkty, a to zwiastuje wiele emocji w rundzie rewanżowej. Gracze Bełku zdobyli do tej pory czterdzieści cztery gole, stracili natomiast szesnaście bramek. Obrona tego zespołu spisywała się więc na medal. Czy miejsce obecnie zajmowane będzie także miejscem końcowym? Sympatycy zespołu z całą pewnością życzyliby sobie wygranej i awansu, ale o to na pewno nie będzie łatwo.
Bilans bramkowy: 44:16
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,93 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,07 bramki
Mecze wygrane: 11. spotkań
Mecze zremisowane: 2. spotkania
Mecze przegrane: 2. spotkania
Procent zwycięstw: 73%
Procent remisów: 13%
Procent porażek: 13%
KS Energetyk ROW Rybnik II
Rezerwy drugoligowego zespołu uplasowały się po rundzie jesiennej na miejscu dziesiątym. Początek z całą pewnością nie zadowolił kibiców, gdyż gracze drugiego zespołu Energetyka zaczęli rundę od porażki. W drugiej kolejce co prawda wygrali, lecz potem grali mocno w kratkę. W ciągu całej rundy wygrali sześć spotkań, dwa zremisowali, a w siedmiu byli gorsi od swych oponentów. Ogółem strzelili trzydzieści cztery bramki, stracili czterdzieści dwie. Nie świadczy to najlepiej o defensywie, ale kibice mają nadzieję, że w rundzie wiosennej będzie zdecydowanie lepiej. Czas pokaże, czy zawodnicy spełnią oczekiwania publiczności.
Bilans bramkowy: 34:42
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,26 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,8 bramki
Mecze wygrane: 6. spotkań
Mecze zremisowane: 2. spotkania
Mecze przegrane: 7. spotkań
Procent zwycięstw: 40%
Procent remisów: 13%
Procent porażek: 47%
LKS Jedność Jejkowice
Jejkowicka Jedność to zespół przeniesiony do tej grupy po wielu latach gry w grupie III. W zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 ekipa Pawła Kaszycy spisywała się raczej słabo, by nie powiedzieć, że źle. Na piętnaście meczów, jedynie w pięciu punktowała. Pozostałe dziesięć spotkań Jedność przegrała. Ekipa Jejkowic zdołała więc zdobyć trzynaście punktów, strzelając jednocześnie swym przeciwnikom dwadzieścia sześć bramek. Stracili natomiast trzydzieści osiem. Jeśli Jejkowice nie wezmą się ostro do pracy, to tym razem mogą już na dobre opuścić szeregi okręgówki. Zespoły je goniące na pewno nie będą zasypiać gruszek w popiele i już na wiosnę przystąpią do ciężkiej walki o utrzymanie. Oby Jedność postąpiła podobnie.
Bilans bramkowy: 26:38
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,73 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,53 bramki
Mecze wygrane: 4. spotkanie
Mecze zremisowane: 1. spotkanie
Mecze przegrane: 10. spotkań
Procent zwycięstw: 27%
Procent remisów: 6%
Procent porażek: 67%
KS Żory
Ekipa spadkowicza z IV ligi także i w tym sezonie zdaje sobie nie radzić. Obecnie, po rozegraniu piętnastu meczów rundy jesiennej, zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Adaszka plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli I grupy Klasy Okręgowej. Na piętnaście spotkań, jedynie dwa razy okazali się lepsi od swych oponentów. Do tego jeszcze cztery razy dzielili się punktami. Sympatycy ekipy z Żor musieli wspólnie z zawodnikami tego klubu przełykać gorzką pigułę porażki aż dziewięciokrotnie. Mimo to ciągle mają nadzieję na zdecydowaną odmianę w rundzie wiosennej. Teraz już od zawodników zależy, czy pokładane w nich nadzieje nie okażą się płonne.
Bilans bramkowy: 23:38
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,53 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,53 bramki
Mecze wygrane: 2. spotkania
Mecze zremisowane: 4. spotkania
Mecze przegrane: 9. spotkań
Procent zwycięstw: 13%
Procent remisów: 27%
Procent porażek: 60%
Klasa Okręgowa grupa II
KS Rymer Rybnik
Zespół Rymera, która pozostanie w Klasie Okręgowej zawdzięcza jedynie temu, że była najlepszym ze spadkowiczów, po rundzie jesiennej uplasowała się w tabeli II grupy na miejscu dziesiątym. Jest to jedyny przedstawiciel naszego Podokręgu w tej grupie. W piętnastu meczach, podopiecznym Damiana Cicheckiego udało się zgromadzić na swym koncie osiemnaście punktów. Dokonali tego wygrywając pięć spotkań, oraz trzy remisując. Zdobyli trzydzieści bramek, stracili natomiast o sześć więcej. Sympatycy zespołu z dzielnicy Rybnika liczą na co najmniej taką samą, jeśli nie lepszą prezencję w rundzie rewanżowej. Czy gracze z Górnośląskiej spełnią oczekiwania?
Bilans bramkowy: 30:36
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,0 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,4 bramki
Mecze wygrane: 5. spotkań
Mecze zremisowane: 3. spotkania
Mecze przegrane: 7. spotkań
Procent zwycięstw: 33%
Procent remisów: 20%
Procent porażek: 47%
Klasa Okręgowa grupa III
KS Górnik Radlin
Ekipa Radlina spisywała się w rundzie jesiennej na miarę swych możliwości. Dało to dziesiąte miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów. Górnicy w ciągu piętnastu tygodni rundy jesiennej cztery razy wygrywali, pięciokrotnie remisowali. Musieli także sześć razy uznać wyższość rywala. Gracze Radlina mieli trochę problemów ze zdobywaniem bramek (21. trafień), oraz z obroną (26. bramek straconych). Na wiosnę z całą pewnością będą próbowali poprawić swój dorobek. Czas pokaże, czy im się to uda. Rundę na pewno rozpoczną na bezpiecznym miejscu. Czy je utrzymają, zależy już tylko od nich.
Bilans bramkowy: 21:26
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,4 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,73 bramki
Mecze wygrane: 4. spotkania
Mecze zremisowane: 5. spotkań
Mecze przegrane: 6. spotkań
Procent zwycięstw: 27%
Procent remisów: 33%
Procent porażek: 40%
LKS Płomień Połomia
Jedenaste miejsce, to lokata zajmowana przez Płomień Połomia. Nie jest źle, aczkolwiek zarówno kibice, jak i działacze oraz zawodnicy na pewno życzyliby sobie, by było odrobinę lepiej. Szansa na poprawę już wiosną. Póki co, pora podsumowań połomskiej jedenastki. Ekipa Płomienia, która swe mecze jako gospodarz rozgrywa w Mszanie, wygrała w zakończonej rundzie jesiennej „u siebie” tylko raz. Dwa razy prócz tego zremisowała. Trochę lepiej zespół ten radził sobie na wyjazdach, gdzie punktował w pięciu meczach (3. zwycięstwa i dwa remisy). Wiosną zespół Połomi na pewno będzie chciał poprawić swe statystyki jako gospodarz. Inni z całą pewnością będą chcieli przeszkodzić w osiągnięciu celu. Czy im się to uda? Płomień ma swe sposoby na lepszą grę w drugiej części sezonu. Czy i tym razem z nich skorzysta? O wszystkim przekonamy się już po kilku pierwszych meczach w rundzie rewanżowej.
Bilans bramkowy: 25:36
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,67 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,4 bramki
Mecze wygrane: 4. spotkania
Mecze zremisowane: 4. spotkania
Mecze przegrane: 7. spotkań
Procent wygranych: 27%
Procent remisów: 27%
Procent porażek: 46%
LKS Polonia Łaziska Rybnickie
Beniaminek III grupy Klasy Okręgowej. W piętnastu dotychczas rozegranych meczach zespół z gminy Godów zdobył szesnaście punktów. Swym przeciwnikom strzelił dwadzieścia siedem goli, natomiast stracił o jedenaście więcej. Gracze Polonii wygrali łącznie pięć spotkań, jedno zremisowali. W dziewięciu meczach okazali się gorsi od przeciwników. Wiosną z kolei zrobią wszystko, by zdecydowanie podreperować swój stan konta. Muszą jednak pamiętać o tym, że łatwo nie będzie, w końcu oponenci nie zapadną w sen zimowy i także solidnie się przygotują.
Bilans bramkowy: 27:38
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,8 bramki
Średnia bramek straconych na jeno spotkanie: 2,53 bramki
Mecze wygrane: 5. spotkań
Mecze zremisowane: 1. spotkanie
Mecze przegrane: 9. spotkań
Procent zwycięstw: 33%
Procent remisów: 6%
Procent porażek: 60%
KS Naprzód Rydułtowy
Zespół ten jest spadkowiczem z IV ligi. Po spojrzeniu w tabelę dowiadujemy się, że i teraz nie radzi sobie najlepiej, by nie powiedzieć, że jest na drodze do A klasy. Z dorobkiem czternastu punktów zajmuje czternaste miejsce w tabeli. Do dziesiątej kolejki graczom z Rydułtów udało się zebrać tylko cztery punkty. Większość swych punktów zdobyli w pięciu ostatnich spotkaniach. Gra po spadku nigdy nie jest łatwa, lecz obecnie Naprzód można traktować jako cień drużyny, która kilka sezonów temu wywalczyła awans. Kibice i działacze tej ekipy mają ogromną nadzieję, że w rundzie rewanżowej karta dla ich zespołu, mówiąc trywialnie, odwróci się.
Bilans bramkowy: 26:46
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,73 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 3,07 (!) bramki
Mecze wygrane: 4. spotkania
Mecze zremisowane: 2. spotkania
Mecze przegrane: 9. spotkań
Procent zwycięstw: 27%
Procent remisów: 13%
Procent porażek: 60%
LKS Granica Ruptawa
Rewelacja poprzedniego sezonu jest obecnie dostarczycielem punktów. Gracze Grzegorza Lady w całej rundzie punktowali tylko w 1/3 spotkań. Trzy razy wygrali i dwa razy zremisowali. Pozostałe dziewięć spotkań przegrali, niejednokrotnie dość wysoko. Jeśli nic się nie zmieni, to niedługo ekipa ta będzie potrzebowała cudu, by pozostać w szeregach „okręgówki”. Strata do bezpiecznego miejsca w tabeli nie jest duża, lecz najpierw gracze Granicy muszą uwierzyć w siebie, w to, że potrafią wygrywać. Przecież niejednokrotnie udowodnili to w poprzednim sezonie, gdzie na półmetku rozgrywek byli na szóstym miejscu. Kibicom pozostaje życzyć cierpliwości w wspieraniu drużyny, w tych ciężkich dla niej chwilach.
Bilans bramkowy: 30:40
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,0 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,67 bramki
Mecze wygrane: 3. spotkania
Mecze zremisowane: 2. spotkania
Mecze przegrane: 10. spotkań
Procent zwycięstw: 20%
Procent remisów: 13%
Procent porażek: 67%
W III części cyklu Kącika "Statystyka futbolu” przedstawimy dokonania zespołów z miejsc 1-3 A klasy Podokręgu Rybnik.
Grzegorz Piszczan
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |