Sport | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Kącik statystyka futbolu cz. III
Przed nami kolejny weekend. W związku z tym do dyspozycji czytelników oddajemy kolejną część statystycznego podsumowania zakończonej rundy jesiennej sezonu 2013/2014. Tym razem dotyczy ona zespołów naszego podokręgu, które występują na szczeblu III grupy klasy okręgowej. Zapraszamy do lektury.
KS 27 Gołkowice
Zespół ten jest beniaminkiem tejże klasy rozgrywkowej. Od początku sezonu 2013/2014 spisywał się dobrze. Aż do piętnastej kolejki był niepokonany. Tak więc, jak łatwo przewidzieć ekipa ta plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli III grupy klasy okręgowej. Drużyna prowadzona przez Wiesława Herdę zdołała zapisać na swym koncie trzydzieści siedem punktów. Może pochwalić się także najlepszym bilansem bramkowym. Zaliczyła dwadzieścia cztery trafienia in plus. W rundzie wiosennej zespół ten będzie z cała pewnością jednym z faworytów w walce o awans. Tutaj należy zadać pytanie, na które odpowiedzi muszą udzielić sobie sami działacze Gołkowic. Czy kolejne awanse, sezon po sezonie są aby na pewno dobrym rozwiązaniem? O wszystkim przekonamy się już wiosną.
Bilans bramek: 31:13
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,31 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 0,81 (!) bramki
Wygrane: 11. spotkań
Remisy: 4. spotkania
Porażki 1. spotkanie
Procent zwycięstw: 68,75%
Procent remisów: 25%
Procent porażek: 6,25%
KS Polonia Marklowice
Ekipa marklowickiej Polonii jako spadkowicz z IV ligi radziła sobie wyjątkowo dobrze. W całej rundzie jedynie dwukrotnie okazała się gorsza od swych oponentów. Po raz pierwszy w ósmej kolejce, a po raz drugi na zamknięcie rundy jesienniej. Ogółem gracze Franciszka Krótkiego zdobyli trzydzieści dwa oczka – o pięć mniej od lidera z Gołkowic. To daje tej ekipie spore szanse na walkę w drugiej części sezonu. Zespół Marklowic należy do ekip z charakterem. Pokazał to między innymi w zakończonej już rundzie, gdzie po spadku z IV ligi potrafił się pozbierać i włączyć do walki o najwyższe cele. Kibice mają ogromną nadzieję, że założony cel uda się zespołowi Polonii zrealizować.
Bilans bramek: 28:12
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,75 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 0,75 (!) bramki
Wygrane: 9. spotkań
Remisy: 5. spotkań
Porażki: 2. spotkania
Procent zwycięstw: 56,25%
Procent remisów: 31,25%
Procent porażek: 12,50%
LKS Granica Ruptawa
Po uratowaniu klasy okręgowej w poprzednim sezonie, teraz ekipa Granicy grała zdecydowanie lepiej. Pozwoliło jej to na zdobycie trzydziestu punktów, co przełożyło się na zajęcie trzeciego miejsca na półmetku sezonu 2013/2014. Ekipa Ruptawy punktowała ogółem w dwunastu spotkaniach. W czterech meczach musiała uznać wyższość rywali. W rundzie wiosennej mimo straty siedmiu oczek do lidera, z cała pewnością nie będzie przez nikogo lekceważona. To z kolei może stać się gwarantem wielu piłkarskich emocji.
Bilans bramek 42:23
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,62 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,44 bramki
Wygrane: 9. spotkań
Remisy: 3. spotkania
Porażki: 4. spotkania
Procent zwycięstw: 56,25%
Procent remisów: 18,75%
Procent porażek: 25%
LKS Gwiazda Skrzyszów
Kolejny z beniaminków, czyli skrzyszowska Gwiazda, uplasował się na piątym miejscu w tabeli III grupy klasy okręgowej. Jak na nową drużynę w zestawieniu, osiągnięcie to nie jest wcale złe. W ciągu całej rundy ekipa ze Skrzyszowa zdołała zdobyć dwadzieścia osiem punktów. Dokonała tego dzięki zdobyczy punktowej w dziesięciu spotkaniach. W sześciu meczach Gwiazda nie świeciła tak mocno jak zwykle, przez co te spotkania przegrała. Jak potoczą się, losy zespołu ze Skrzyszowa w rundzie rewanżowej? Naprawdę trudno to przewidzieć. Pewne jest natomiast, że drużyna Piotra Dróżdża w każdym meczu będzie dawać z siebie wszystko, by usatysfakcjonować swych kibiców.
Bilans bramek: 35:22
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,19 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,37 bramki
Wygrane: 9. spotkań
Remisy: 1. spotkanie
Porażki: 6. spotkań
Procent zwycięstw: 56,25%
Procent remisów: 6,25%
Procent porażek: 37,50%
KS Płomień Połomia
Ekipa Połomi od wielu lat rundę jesienną kończyła w dolnej strefie tabeli, by wiosną, niejednokrotnie dzięki cudom utrzymać się w okręgówce. W tym sezonie zadanie to wydaje się o tyle łatwiejsze, że tym razem na półmetku rozgrywek ekipa Płomienia zajmuje miejsce blisko połowy tabeli. Zespół Połomi ma na swym koncie dwadzieścia jeden punktów. Strata do wyżej notowanych zespołów, takich jak Czyżowice lub Rafako to odpowiednio trzy i cztery punkty. Czy wiosną ekipa Płomienia ruszy z kopyta goniąc rywali? Kibice na pewno nie mieliby nic przeciwko, lecz to jak będzie naprawdę zależy w dużej mierze od zespołu Płomienia.
Bilans bramek: 26:35
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,62 bramek
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,19 bramki
Wygrane: 6. spotkań
Remisy: 3. spotkania
Porażki: 7. spotkań
Procent zwycięstw: 37,50%
Procent remisów: 18,75%
Procent porażek: 43,75%
KS Górnik Radlin
Zespół radlińskiego Górnika nie może uznać rundy jesiennej sezonu 2013/2014 za udaną. Gracze tego zespołu w ciągu szesnastu ligowych kolejek zdobyli tylko piętnaście punktów. Nie należeli także do strzeleckich potęg, gdyż zdobyli zaledwie czternaście bramek. Po stronie strat zapisali z kolei ponad ponad dwa razy więcej. Jeśli w rundzie wiosennej ekipa ta nie zacznie grać zdecydowanie lepiej, to pozostanie pośród zespołów klasy okręgowej może być niezwykle trudne. Kibice Radlina liczą, że do najgorszego nie dojdzie i ich ulubiony zespół zacznie grać zdecydowanie lepiej. Jak będzie? Czas pokaże.
Bilans bramek: 14:30
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 0,87 (!) bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,87 bramki
Wygrane: 4. spotkania
Remisy: 3. spotkania
Porażki: 9. spotkań
Procent zwycięstw: 25%
Procent remisów: 18,75%
Procent porażek: 56,25%
LKS Polonia Łaziska Rybnickie
Spośród naszych zespołów to właśnie Polonia spisała się najsłabiej. Na szesnaście meczów punktowała jedynie w sześciu. Pozostałe dziesięć spotkań padło łupem oponentów. Jeśli mowa o zdobytych punktach, to ekipa Łazisk Rybnickich zapisała dokładnie czternaście oczek. Dało jej to dopiero piętnaste miejsce. Sympatycy tejże drużyny mają nadzieję, że od początku rundy wiosennej ich zespół ruszy do odrabiania strat, co przyczyni się ostatecznie do pozostania na tym szczeblu rozgrywek.
Bilans bramek: 27:39
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,69 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,44 bramki
Wygrane: 4. spotkanie
Remisy: 2. spotkania
Porażki: 10. spotkań
Procent zwycięstw: 25%
Procent remisów: 12,50%
Procent porażek: 62,50%
W kolejnej części cyklu przedstawimy osiągnięcia zespołów z miejsc od 1. do 3. A klasy podokręgu Rybnik
Grzegorz Piszczan
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |