Sport | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Kącik statystyka futbolu cz. IV
Kolejny tydzień chyli się powoli ku końcowi. W związku z tym publikujemy kolejną część statystycznego podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu zespołów naszego regionu. Dziś przedstawiciele III grupy klasy okręgowej. Zapraszamy do lektury!
Klasa okręgowa grupa III
LKS Jedność Jejkowice
Wszyscy reprezentanci naszego podokręgu występujący na tym szczeblu rozgrywek zajęli miejsca w dolnej części tabeli. Najwyżej uplasowała się drużyna Jejkowic. Jedność w ciągu całej rundy grała raczej średnio. Dobre mecze przeplatała mniej udanymi, które zakończyły się remisami. Nie brakowało także totalnych klap, które przyczyniły się do braku punktów w wielu potyczkach. Takich rozstrzygnięć w przypadku zespołu z Jejkowic było siedem. Prócz tego ekipa ta pięciokrotnie wygrała i trzy razy dzieliła się punktami z oponentami. Dziesiąta lokata, jaką zajęła drużyna Jedności nie jest najgorsza, ale zawsze może być lepiej. Szczególnie w defensywie. Zespół ten stracił aż trzydzieści trzy bramki, strzelając o dziewięć mniej. Te dwie sprawy należy poprawić przed rundą wiosenną, tak, by kibice, zarząd i zawodnicy nie musieli do ostatniego meczu drżeć o pozostanie na szczeblu klasy okręgowej.
Bilans bramek: 24:33
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,6 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,2 bramki
Procent zwycięstw: 33%
Procent remisów: 20%
Procent porażek: 47%
KS Naprzód Rydułtowy
Ekipa ta jest beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej. Niestety, jak to zwykle w przypadku ekip, które awansowały, nie radzi sobie najlepiej. Nie jest ostatnia, ale błyszczeć nie błyszczy. Po piętnastu meczach plasuje się dopiero na dwunastym miejscu. Na swym skoncie zespół ten zgromadził szesnaście punktów. Nie jest to osiągnięcie dające powód do dumy. Niestety ekipa z Rydułtów grała tak a nie inaczej, i na to co było już nijak nie wpłyniemy. Powodów do zadowolenia, podobnie jak w przypadku Jejkowic, nie dali swym kibicom zarówno gracze formacji ofensywnej, jak i defensorzy. Ci pierwsi przyczynili się do strzelenia dwudziestu bramek, podczas gdy ich koledzy z obrony pozwolili przeciwnikom na zdobyci trzydziestu czterech goli. Obie formacje wymagają więc wzmocnienia. Czy do nich dojdzie i czy przyniosą skutek, przekonamy się niebawem.
Bilans bramek: 20:34
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,33 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,27 bramki
Procent zwycięstw: 33%
Procent remisów: 6%
Procent porażek: 61%
TKKF Zuch Orzepowice
Ekipa Zucha zakończyła rundę jesienną na czternastej pozycji w tabeli. W ciągu całej rundy jesiennej zgromadziła piętnaście punktów, co dało średnią jednego oczka na mecz. Oczywiście wiadomym jest, że zespół ten nie zremisował wszystkich swych meczów. Cztery z nich wygrał, trzy zakończył podziałem punktów a resztę, czyli osiem przegrał. Oczekiwania działaczy i kibiców Orzepowic przed obecnie trwającym sezonem z pewnością były o wiele większe. Niestety w wielu meczach zabrakło umiejętności, w innych przysłowiowej chłodnej głowy pod bramką rywala. Jaki jest tego wynik, widać w tabeli. Aby ekipa ta mogła podźwignąć się na wyżyny swych umiejętności, konieczne mogą okazać się roszady kadrowe. I to nie tylko takie, jak to zwykło być w Polsce – nie ma wyników, zmieńmy trenera. Drużyna będzie musiała pożegnać się z zawodnikami, sprowadzając na ich miejsce oczywiście innych. Kibicom pozostaje mieć nadzieję, że owe roszady, oraz dobrze przepracowana zima pozwolą na zajęcie miejsca gwarantującego utrzymanie. Łatwo jednak nie będzie, gdyż przy założeniu reorganizacji III ligi, w niebezpieczeństwie spadku może być nawet sześć zespołów.
Bilans bramek: 22:27
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,47 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,8 bramki
Procent zwycięstw: 33%
Procent remisów: 6%
Procent porażek: 61%
W kolejnej części cyklu przedstawimy osiągnięcia zespołów z miejsc od 18. do 16. A klasy podokręgu Rybnik.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |