Sport | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Kącik statystyka futbolu cz. III
Przerwa zimowa w pełni. My jednak nie zwalniamy tempa, i już dziś, w ostatni dzień roku 2016 oddajemy do dyspozycji Czytelników kolejną część statystycznego podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu zespołów III grupy klasy okręgowej. Dziś przeczytać można o dokonaniach zespołów reprezentujących nasz podokręg na tym szczeblu rozgrywek. Zapraszamy do lektury.
Klasa okręgowa grupa III
MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski
Odra Centrum rundę jesienną sezonu 2016/2017 zaczęła dość średnio. Pierwszy mecz co prawda wygrała, ale w kolejnych dwóch meczach zapisała na swym koncie jedynie jedno oczko, jeden mecz remisując a jedno spotkanie przegrywając. Prawdziwa seria zwycięstw rozpoczęła się od kolejki numer cztery i trwała aż do ósmej serii spotkań. Wtedy to ekipa wodzisławskiej Odry Centrum zaliczyła drugą, i jak się później okazało ostatnią porażkę w tej rundzie. Jej pogromcą w ósmej kolejce była Polonia Marklowice. Dalsze mecze były już dla graczy lidera udane, w większości, bo aż w sześciu przypadkach zakończone wygranymi. Bez kompletu punktów zakończyło się tylko spotkanie zamykające rundę jesienną. W meczu tym padł remis 2:2 z ekipą Przyszłości Rogów. Jeśli mowa o bilansie bramkowym zespołu, który przez okres jesieni prowadzony był przez Piotra Haudera, a później Bartłomieja Sochę, nie było źle, aczkolwiek zawsze mogło być lepiej. Gracze tego zespołu strzelili dwadzieścia dziewięć bramek, stracili natomiast czternaście – najmniej w całej lidze. Świadczyć to może o dobrej postawie linii defensywnej. Niestety, nad atakiem i co najważniejsze zdobywaniem bramek należy jeszcze popracować. Od tego jest jednak przerwa zimowa, którą gracze Odry Centrum z całą pewnością przepracują solidnie, czego efekty, być może w postaci awansu do IV ligi zobaczymy wiosną.
Bilans bramek: 29:14
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,93 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 0,93 (!) bramki
Procent zwycięstw: 73%
Procent remisów: 13%
Procent porażek: 13%
APN Odra Wodzisław Śląski
Jedyna, zdaniem kibiców, słuszna Odra Wodzisław w rundzie jesiennej spisała się raczej średnio. Rozgrywki rozpoczęła od bezbramkowego remisu z raciborskim Rafako, czemu przyglądało się dobrze ponad 400 kibiców. Późniejsze dwa mecze zakończyły się co prawda wygranymi zespołu Tomasza Włoki, ale dalsze spotkania nie zawsze kończyły się po myśli wodzisławian. Dobrym przykładem złej serii może być okres pomiędzy szóstą a dziesiątą kolejką, kiedy to gracze APN zapisali na swym koncie tylko dwa punkty. Zdecydowanie mało, jak na oczekiwania kibiców. Na szczęście dla zawodników APN-u wszystko wróciło do normy w kolejce jedenastej. Wygrana w tym meczu otwarła naprawdę dobrą serię meczów. W pięciu meczach w końcówce rundy gracze Odry odnieśli cztery zwycięstwa, a jedna ich potyczka zakończyła się remisem. Pozwoliło to w ogólnym rozrachunku na zgromadzenie dwudziestu pięciu punktów, co dało naprawdę dobre szóste miejsce. Dziesięć punktów straty do swej imienniczki wydaje się jednak stratą co najmniej trudną do odrobienia. Gracze, oraz kibice APN-u nie składają jednak broni, i zrobią wszystko co w ich mocy, by na zakończenie sezonu, w czerwcu zajmowana lokata była o wiele lepsza. Czy zrobią to skutecznie? Póki co zostaje to sporą tajemnicą. Jednak już teraz można pokusić się o stwierdzenie, że jeśli wodzisławski APN chce w tym sezonie odegrać jakąś znaczącą rolę, musi poprawić skuteczność zarówno w ataku, jak i obronie. Zaledwie szesnaście bramek strzelonych i piętnaście straconych nie świadczy zbyt dobrze o tych dwóch formacjach. Jedno jest pewne. Emocji i kibiców w meczach z udziałem APN-u nigdy nie brakowało i z całą pewnością nadal brakować nie będzie.
Bilans bramek: 16:15
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,07 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,00 bramki
Procent zwycięstw: 47%
Procent remisów: 26%
Procent porażek: 26%
KS Polonia Marklowice
Polonia z Marklowic, która jeszcze nie tak dawno przez kilka sezonów z rzędu występowała na szczeblu IV ligi, teraz reprezentuje poziom klasy okręgowej. Gracze tego zespołu rundę jesienną sezonu 2016/2017 rozpoczęli dość słabo, bo od dwóch porażek z rzędu. Pierwsze punkty udało się zdobyć dopiero w kolejce numer trzy, dzięki minimalnej wygranej z Gołkowicami. Dalsza część rundy nie była już najgorsza. Ogółem gracze z Marklowic zapisali na swym koncie dwadzieścia jeden punktów. Wygrali sześć meczów, w trzech remisowali, a w sześciu musieli niestety uznać wyższość rywali. Dało to ogółem siódme miejsce w tabeli. Runda jesienna dobitnie pokazała jednak słabość defensywy Polonii. Zespół ten w ciągu piętnastu meczów zdobył dwadzieścia osiem goli, jednakże postawa obrony pozwoliła przeciwnikom na strzelenie dokładnie takiej samej ilości bramek. Oznacza to, że ekipa Marklowic wyszła na zero. Jeśli zespół ten chce jeszcze powalczyć o wyższe miejsca w tabeli, musi czym prędzej polepszyć swą linię defensywną. Nie może być przecież tak, że traci dokładnie tyle samo bramek ile strzela. Wtedy bowiem całe starania ofensywy idą na marne. Poprawa sytuacji leży już jednak w gestii trenera i działaczy zespołu Polonii.
Bilans bramek: 28:28
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,87 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,87 bramki
Procent zwycięstw: 40%
Procent remisów: 20%
Procent porażek: 40%
LKS Forteca Świerklany
Ekipa ta jest spadkowiczem z IV ligi. Dawniej, kiedy reprezentowała jeszcze wyższą klasę rozgrywkową, bywały mecze, kiedy jej nazwa w stu procentach odzwierciedlała rzeczywistość. Był to zespół trudny do pokonania. W rundzie jesiennej obecnego sezonu nie było już tak kolorowo. Gracze Świerklan odnieśli co prawda pięć zwycięstw, lecz więcej było meczów, które kończyli z jednym punktem, lub z zerem na koncie. Jeśli mowa o bilansie bramkowym zespołu ze Świerklan, to, choć jest dodatni, to nie może zbytnio napawać optymizmem. Gracze tej ekipy zdobyli raptem dwadzieścia jeden bramek, stracili natomiast szesnaście. Pokazuje to wszem i wobec, że koniecznie mogą okazać się wzmocnienia, zarówno w linii ofensywnej, jak i w defensywie. Ósme, obecnie zajmowane przez Fortecę miejsce nie jest złe, ale zarówno kibice, jak i działacze oraz sami zawodnicy wiedzą, że ekipę tę stać na zdecydowanie więcej. Czy pokaże to w rundzie wiosennej, pozostanie sprawą otwartą aż do marca.
Bilans bramek: 21:15
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,4 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,00 bramki
Procent zwycięstw: 33%
Procent remisów: 40%
Procent porażek: 27%
KS Polonia Łaziska Rybnickie
Choć Polonia się starała, to wielkiej roli w rundzie jesiennej nie odegrała. Na swym koncie zespół ten zapisał osiemnaście punktów. Wygrał pięć meczów, w trzech kolejnych remisował, oraz doznał siedmiu porażek. Po stronie bramek strzelonych w przypadku Polonii z Łazisk widnieje liczba dwadzieścia cztery. Niestety, liczba po stronie strata jest o dwa trafienia większa, co nie daje defensywie zespołu z Łazisk Rybnickich powodów do dumy. Mimo to zespół ten w rundzie wiosennej powinien nadal grać swoje, gdyż posiadanie zaledwie osiemnastu punktów na koncie może w ostatecznym rozrachunku okazać się ilością zbyt małą. Kibice oraz działacze zespołu muszą uzbroić się w cierpliwość, a być może wyniki z czasem przyjdą same.
Bilans bramek: 24:26
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,6 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,73 bramki
Procent zwycięstw: 33%
Procent remisów: 20%
Procent porażek: 47%
LKS Gwiazda 32 Skrzyszów
Skrzyszowska Gwiazda, mimo swej nazwy nie błyszczała. W ciągu całej rundy jesiennej sezonu 2016/2017 zapisała na swym koncie szesnaście punktów. W czasie piętnastu meczów zaliczyła cztery wygrane i cztery remisy. Siedem meczów padło łupem oponentów. Strzelania bramek szło zespołowi Skrzyszowa w miarę łatwo. Zdobył ich dokładnie dwadzieścia dwie. Niestety, tracenie goli udawało się jeszcze łatwiej. Po stronie strat ekipa ta zapisała dokładnie dwadzieścia pięć trafień. Obecnie zespół ten zajmuje miejsce trzynaste, co oczywiście nie jest końcem świata, lecz zarówno kibice jak i osoby działające w strukturach tego klubu liczyły na zdecydowanie więcej. Okazja do poprawy dorobku punktowego i zajmowanego miejsca już w rundzie wiosennej. Czy zostanie ona wykorzystana przez graczy skrzyszowskiej Gwiazdy?
Bilans bramek: 22:25
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,47 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,67 bramki
Procent zwycięstw: 27%
Procent remisów: 27%
Procent porażek: 46%
KS 27 Gołkowice
„Dokonania” Gołkowic w rundzie jesiennej najlepiej byłoby przemilczeć. Niestety, kronikarski obowiązek nakazuje wspomnieć także o tych, którym totalnie nie układało się na boisku. Ekipa Klubu Sportowego z Gołkowic na swym koncie zgromadziła w ciągu piętnastu meczów dokładnie trzy oczka. Nie wygrała żadnego meczu, zaliczyła trzy remisy i dwanaście porażek. Tak więc, jak łatwo można przypuszczać zajmuje ostatnie miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej, oraz jedną nogą jest już tak naprawdę w A klasie. Oczywiście nie należy przekreślać nawet najsłabszych w całym zestawieniu Gołkowic. Jeśli mowa o bilansie bramkowym, to ekipa ta strzeliła w ciągu rundy jesiennej czternaście bramek, straciła natomiast czterdzieści dwie bramki. Niewiele wskazuje, by sytuacja w klubie miała zmienić się na lepsze, a nawet jeśli, to uratowanie obecnej klasy rozgrywkowej będzie graniczyło z cudem. Mimo to gracze ostatniego zespołu klasy okręgowej dadzą z siebie wszystko. Pytanie, z jakim skutkiem?
Bilans bramek: 14:42
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 0,93 (!) bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,8 bramki
Procent zwycięstw: 0%
Procent remisów: 20%
Procent porażek: 80%
W kolejnej części cyklu przedstawimy dokonania zespołów z miejsc od 1. do 5. A klasy podokręgu Rybnik.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |