Sport | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Kącik statystyka futbolu cz. X
Runda wiosenna coraz bliżej. My tymczasem oddajemy dziś do dyspozycji Czytelników portalu już dziesiątą część statystycznego podsumowania dokonań zespołów naszego regionu. Tym razem wspomnimy o osiągnięciach ekip z miejsc od 9. do 13 B klasy podokręgu Rybnik. Zapraszamy do lektury.
B klasa
KS Inter Krostoszowice
Krostoszowicki Inter nie spisał się najlepiej, ale jego wyniki nie były też najgorsze. Na swym koncie zapisał trzynaście punktów, dzięki czterem wygranym oraz jednemu remisowi. W siedmiu meczach musiał niestety uznać wyższość przeciwników. W ostatecznym rozrachunku dało to tej ekipie dziewiąte miejsce w tabeli B klasy. Niestety, zarówno ofensywa, jak i defensywa Interu nie grzeszyła skutecznością. Zawodnicy w ataku chyba nie bardzo wiedzieli co robić, gdyż w dwunastu meczach strzelili tylko dwadzieścia jeden goli. Jeszcze gorzej było w obronie, która przeciwnikom Krostoszowic pozwoliła na strzelenie trzydziestu dwóch bramek. Jeśli Inter liczy jeszcze na zajęcie nieco lepszego miejsca, musi ostro wziąć się do pracy i poprawić skuteczność. W szczególności w obronie. Więcej bramek po stronie zysków także byłoby mile widziane, ale jak wiadomo nie można mieć wszystkiego od razu.
Bilans bramek: 21:32
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,75 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,67 bramki
Procent zwycięstw: 33%
Procent remisów: 8%
Procent porażek: 59%
MKS Polaris Żory
Żorski Polaris był jedną z dwóch bezkompromisowych ekip w rybnickiej B klasie. Gracze tego zespołu zwykle grali o pełną pulę. Niestety, udało im się to zaledwie czterokrotnie. Jak łatwo więc policzyć, osiem razy musieli uznać wyższość swych rywali. Ich bezkompromisowość widoczna jest także w ilości strzelonych i straconych bramek. Po stronie zysków widnieją po rundzie jesiennej dwadzieścia trzy trafienia, natomiast po stronie strat aż czterdzieści osiem goli. Nie stawia to w dobrym świetle defensywy Polarisu. Kibice mają jednak jeszcze nadzieję, że zespół, który zdobył póki co dwanaście punktów, pokaże się ze zdecydowanie lepszej strony wiosną. Czy tak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już niebawem.
Bilans bramek: 23:48
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,92 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 4,00 (!) bramki
Procent zwycięstw: 33%
Procent remisów: 0%
Procent porażek: 67%
LKS Forteca Świerklany II
Ekipa rezerw Fortecy Świerklany nie może uznać rundy jesiennej do udanych. W dwunastu meczach zapisała na swym koncie dziesięć punktów, co daje średnio poniżej jednego punktu na mecz. W czasie rozgrywek jesiennych drużyna ta wygrała trzy mecze i jeden z nich zremisowała. Resztę, czyli osiem spotkań zapisała na straty. Po stronie zysków zapisała dwadzieścia siedem trafień, z kolei po stronie strat trzydzieści cztery. Nie wystawia to zbyt dobrej opinii zarówno atakowi jak i obronie rezerw Świerklan. Kibice, działacze oraz sami zawodnicy mają jednak nadzieję, że w nadchodzącej rundzie wiosennej uda się pokazać ze zdecydowanie lepszej strony. To zależy już w dużej mierze o tych ostatnich. Jeśli odpowiednio przepracują pozostały czas przerwy zimowej, mogą jeszcze awansować na nieco wyższe miejsce w tabeli. Jeśli ilość porażek w drugiej części sezonu znacząco się zmniejszy, to miejsce ósme wydaje się być w zasięgu zespołu z Zamkowej.
Bilans bramek: 27:34
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,25 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,83 bramki
Procent zwycięstw: 25%
Procent remisów: 8%
Procent porażek: 67%
LKS Granica Ruptawa II
Rezerwy czwartoligowca uplasowały się w tabeli B klasy podokręgu Rybnik na półmetku sezonu 2016/2017 na przedostatnim miejscu. Na swym koncie ekipa ta zgromadziła siedem oczek. Jedno spotkanie wygrała, w czterech remisowała a w siedmiu okazywała się gorsza od rywali. Jeśli mowa o bilansie bramkowy drugiego garnituru Granicy, to ekipa ta zdołała strzelić dwadzieścia pięć bramek. Niestety, jej oponenci strzelili prawie dwa razy tyle goli, co z całą pewnością nie przysparza przedostatniej ekipie B klasy powodów do dumy. Mimo zajmowanego odległego miejsca zespół ten w rundzie wiosennej zechce pokazać, że jesień była zwykłym wypadkiem przy pracy. Czy zdoła podnieść się z kolan i wygrywając kilka spotkań udowodnić swym kibicom, że chcieć znaczy móc?
Bilans bramek: 25:47
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,08 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 3,92 bramki
Procent zwycięstw: 8%
Procent remisów: 25%
Procent porażek: 67%
LKS Jedność Rogoźna
Rogoźna, która kiedyś miała potencjał pozwalający na plasowanie się zdecydowanie wyżej w tabeli, teraz jest trapiona kontuzjami i innymi czynnikami, które powodują, że na większość spotkań drużyna stawia się w niekompletnym składzie, przez co niejednokrotnie jej mecze kończą się przed czasem. Tak było choćby w ostatnim meczu rundy jesiennej, gdzie Rogoźna mierzyła się na wyjeździe z zespołem rezerw Bełku. W swych staraniach zespołowi Jedności udało się wywalczyć trzy oczka. Jeden mecz drużyna ta wygrała, pozostałe jedenaście przegrała. Widać więc, że to właśnie ten zespół był drugą bezkompromisową ekipą B klasy. Szkoda tylko, że brakowało szczęścia i ludzi do grania. Ci, którzy grali zdołali strzelić osiem bramek. Po stronie strat zespół Rogoźnej zapisał aż pięćdziesiąt cztery trafienia. Wydaje się, że już nic nie jest w stanie uratować zespołu przed grą w przyszłym sezonie w C klasie. Zakładając oczywiście, że ten w ogóle przystąpi do rundy rewanżowej.
Bilans bramkowy: 8:54
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 0,67 (!) bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 4,5 (!) bramki
Procent zwycięstw: 8%
Procent remisów: 0%
Procent porażek: 92%
W kolejnej części cyklu przedstawimy dokonania zespołów z miejsc od 1. do 5 C klasy podokręgu Rybnik.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |