Sport | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Kącik statystyka futbolu część IX
Kolejna część cyklu i kolejne statystyki zespołów reprezentujących podokręg Rybnik na szczeblu B klasy. Tym razem są to zespoły z miejsc od 9. do 5. czyli Wicher Wilchwy, Polonia Niewiadom, Iskra Rowień rezerwy Marklowic oraz Orzeł Palowice. Zapraszamy do lektury oraz dyskusji w komentarzach.
Wicher Wilchwy
Zespół Wichru w rundzie jesiennej sezonu 2011/12 zdobył dziewiętnaście punktów, co pozwoliło na zajęcie dziewiątej pozycji w tabeli rybnickiej B klasy. Na trzynaście spotkań zespół ten zdobył punkty w 69% swoich meczów. Zaliczył pięć zwycięstw i cztery remisy. Cztery spotkania przegrał. Choć dziewiąta pozycja zdecydowanie nie napawa optymizmem działaczy z Wilchw to muszą pamiętać, że w lidze tej panuje dość duży „ścisk”. Przez to Wicher traci do czwartego miejsca jedynie trzy punkty. Przy odpowiednim układzie meczów może awansować w tabeli bardzo szybko. To, że zespół ten potrafi grać, a co najważniejsze wygrywać, pokazał niejednokrotnie w rundzie jesiennej. Czy powtórzy to także na wiosnę? O tym przekonamy się już 31 marca, o ile pozwoli na to pogoda, gdyż na ten dzień zaplanowano początek rundy rewanżowej.
Bilans bramek: 32:25
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,46 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,92 bramki
Procent zwycięstw: 28% (5 meczów)
Procent remisów: 31% (4 mecze)
Procent porażek: 31% (4 mecze)
KS Polonia Niewiadom
Niewiadomska Polonia ma tyle samo punktów, co w/w Wicher. Na korzyść zespołu ze Sportowej 88 przemawia jednak wygrany mecz bezpośredni. Prócz tego meczu ekipa Polonii wygrała jeszcze pięć innych spotkań, a jedno zremisowała. Dało to ogółem 54% spotkań z punktami. Zauważyć należy, że zespół z Niewiadomia doznał także sześciu porażek. Drużyna zdobyła dwadzieścia pięć goli, co nie jest liczbą zbyt dużą jak na trzynaście kolejek. Obrona Niewiadomia także nie może pochwalić się zbyt dużą skutecznością, gdyż przyczyniła się do straty takiej samej liczby bramek. Podobnie jak Wicher, Polonia nie jest bez szans na poprawienie swej pozycji w tabeli. Musi jedynie odpowiednio przepracować swój okres przygotowawczy.
Bilans bramek: 25:25
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,92 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,92 bramki
Procent zwycięstw: 46% (6 meczów)
Procent remisów: 8% (1 mecz)
Procent porażek: 46% (6 meczów)
Strzelcy bramek dla Polonii: Łukasz Sobala – 9. bramek; Arkadiusz Morciniec, Jacek Kolorz – obaj po 3. bramki; Mateusz Pyszny, Mateusz Czernij – obaj po 2. bramki; Jakub Pochwyt, Paweł Staryk, Damian Broda, Marcin Rajwa, Paweł Liszka, Paweł Ciskowski – wszyscy po 1. bramce
LKS Iskra Rowień
Zespół Iskry zdobył w rundzie jesiennej nieco więcej punktów aniżeli opisane poprzednio zespoły. Dokładnie do dwa oczka. Jest pierwszą z trzech ekip, które mają w tabeli B klasy po dwadzieścia jeden punktów. Drużyna Rowienia w swych trzynastu spotkaniach zdobyła dwadzieścia siedem goli, tracąc przy tym dokładnie tyle samo. Ogółem zespół ten zdobywał punkty w 69% swych spotkań. Także i ta ekipa będzie się starała szybko poprawić swą aktualną pozycję. Nie będzie to zapewne łatwe, gdyż zespół Iskry będzie czuł na swych plecach oddech goniących go rywali.
Bilans bramek: 27:27
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,08 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,08 bramki
Procent zwycięstw: 46% (6 meczów)
Procent remisów: 23% (3 mecze)
Procent porażek: 31% (4 mecze)
Strzelcy bramek dla Iskry: Łukasz Kąsek, Tomasz Wowra – obaj po 6. bramek; Robert Gliszczyński – 5. bramek; Grzegorz Buchalik, Michał Dzierżęga – obaj po 2. bramki; Sebastian Krzekotowski, Krzysztof Żyła, Leszek Święcki, Wojciech Konsek – wszyscy po 1. bramce
KS Polonia Marklowice II
Rezerwy marklowickiej Polonii zajmują obecnie z dorobkiem dwudziestu jeden punktów szóste miejsce w tabeli rybnickiej B klasy. W rundzie jesiennej była to jedyna bezkompromisowa ekipa, która nie uznawała półśrodków w postaci remisów. Spotkania albo wygrywała, albo przegrywała. Ogółem lepsza od rywali była siedem razy, gorsza sześciokrotnie. W rundzie rewanżowej z pewnością nie raz zaskoczy swych oponentów, co spowoduje, że zespół ten poprawi obecnie zajmowane miejsce.
Bilans bramek: 35:26
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,69 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,0 bramki
Procent zwycięstw: 54% (7 meczów)
Procent remisów: 0% (0 meczów)
Procent porażek: 46% (6 meczów)
Strzelcy bramek dla Polonii II: Dawid Kubica – 8. bramek; Adam Skatuła – 5. bramek; Paweł Blanik – 3. bramki; Karol Krömer, Adam Stefański, Kamil Łuc, Kamil Mazur, Mateusz Rączka, - wszyscy po 2. bramki; Adam Procek, Kamil Stefański, Bartłomiej Matysek, Szymon Wacławik, Adam Stanek – wszyscy po 1. bramce;
LKS Orzeł Palowice
Palowicki Orzeł zajmuje piąte miejsce w tabeli. Podobnie jak poprzedni zespół ma dwadzieścia jeden punktów. W rundzie jesiennej zdobył dwadzieścia pięć bramek, oraz dwadzieścia stracił. Strata do drugiego miejsca to tylko sześć punktów. Przy odpowiednim podejściu zespołu do zdobywania punktów, można osiągnąć tę lokatę raz dwa. Niestety nie będzie to łatwe, gdyż także i przeciwnicy zechcą zawalczyć o to miejsce. Potencjał jaki zaprezentowała ekipa Orła w dziewięciu spotkaniach w których zdobywała punkty, pozwala myśleć, że taki właśnie jest cel palowickiego Orła – awans na jak najwyższą lokatę, w jak najkrótszym czasie.
Bilans bramek: 25:20
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,92 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,54 bramki
Procent zwycięstw: 46% (6 meczów)
Procent remisów: 23% (3 mecze)
Procent porażek: 31% (4 mecze)
źródło strzelców Niewiadomia: polonia_niewiadom.republika.pl
źródło strzelców Iskry: ir.futbolowo.pl
źródło strzelców Polonii II: poloniamarklowice.pl
W kolejnej części cyklu przedstawimy statystyki zespołów z miejsc od 4. do 1. rybnickiej B klasy.
Grzegorz Piszczan
Zobacz film |
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |