Kultura i edukacja | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Kolorowy Wieczór Sztuk
Dom Kultury Chwałowice, Rybnik ul. 1 Maja 91B zaprasza na Kolorowy Wieczór Sztuk 11 maja (piątek) 2012 r. o godz. 18.00.
W programie:
1. Wernisaż wystawy malarstwa Marty Zemły i rysunku Jadwigi Kostorz - Galeria Kolumnowa.
2. Wernisaż wystawy fotografii Iwony Zięby pt. „Patrząc inaczej” - Galeria Deka.
3. Recital wokalny Kuby Blokesza - Galeria Kolumnowa.
Marta Zemła - ur. w 1975 r. w Katowicach. Córka Jolanty Singer-Zemła i Marka Zemły - architektów. Uzyskała Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w 2002 r., na Wydziale Grafiki, kierunek wzornictwo przemysłowe, specjalizacja - komunikacja wizualna, promotor profesor Michał Kliś. Ponadto trzy lata studiowała na wydziale kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła też Pedagogikę - na studiach podyplomowych ze specjalizacją do nauczania przedmiotów artystycznych. Zajmuje się malarstwem (około 200 obrazów znajduje się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą - Niemcy, Holandia, Szkocja, Stany Zjednoczone), projektowaniem graficznym, grafiką komputerową, fotografią klasyczną i eksperymentalną, projektowaniem biżuterii oraz rysunkiem. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne malarskie i fotograficzne oraz udział w wielu wystawach zbiorowych. Współpraca z licznymi wydawnictwami (projekty okładek, skład, przygotowanie do druku), a także z wieloma firmami w zakresie małej poligrafii, fotografii prezentacyjnej i reklamowej, projektowania i aranżacji wnętrz, organizacji warsztatów. Jest członkiem-założycielem fundacji SMART (promocja artystów , organizacja eventów artystycznych), współpracuje też z fundacją TAKA JESTEM (wspieranie aktywności kobiet , warsztaty artystyczne).
Motto:
zamykam oczy na szarość tego świata
a jednak to właśnie w nim
poszukuję
światła, harmonii, koloru
Jadwiga Kostorz - ur. w Rybniku 14 października 1982 r. Uczęszczała do szkoły podstawowej w Świerklanach Dolnych gdzie też spędziła dzieciństwo. Dalsza edukacja w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej uwieńczona tytułem zawodowym - plastyk w zakresie specjalności formy użytkowe ze specjalizacją tkactwo artystyczne.
Motto życiowe i twórcze: „Bądź słońcem dla drugiego człowieka, a jeśli nie potrafisz być słońcem bądź oknem przez które słońce wpadnie”.
Iwona Zięba - gliwicka artystka młodego pokolenia. Zainspirowana miastem, jego wycinkami oraz człowiekiem w tej betonowej pustyni, a także relacjami ludzi i kotów. Pokazuje świat powyginany (dosłownie i w przenośni), często zniekształcony i bywa, że odludny. W swoich fotografiach wykorzystuje wyłącznie technikę analogową, przeważnie czarno-białą, natomiast nierzadko przetwarza ją cyfrowo. Jest absolwentką ASP. Uprawia grafikę, fotografię, malarstwo, projektuje także plakaty. Członkini Stowarzyszenia Fotograficznego Pozytyw www.pozytyw.slask.pl.
Kuba Blokesz - pochodzi z Pszowa. W domu poznał smak muzyki, a jego pierwszym nauczycielem był starszy brat Adam. Jego przygoda z muzyką zaczęła się od instrumentów perkusyjnych. Jako ośmiolatek grał w zespole brata na bongosach. Później przyszła miłość do gitary. Debiutował na scenie w 2007 r. w Skoczowie, recitalem z okazji 26 rocznicy wybuchu stanu wojennego. Jest laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko” w Kędzierzynie-Koźlu, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Brał udział w Nieustającym Festiwalu „Z młodej piersi się wyrwało”, gdzie w towarzystwie sześciu młodych artystów wykonał koncert wyreżyserowany przez Jerzego Satanowskiego i prowadzony przez Andrzeja Poniedzielskiego. Ma także swój zespół rockowy The Globe. Śpiewa i gra w chórze RiOGospel. Współpracował z Marcinem Pospieszalskim, TGD, czy też z zespołem Carrantuohill. Aktualnie pracuje nad swoim repertuarem na debiutancką płytę. Oficjalna strona artysty: www.kubablokesz.pl.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |