Kultura i edukacja | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Kulturalny Rybnik w sieci
Choć ograniczenia dotyczące instytucji kultury pozostają bez zmian, koncert czy spektakl możemy jednak z powodzeniem zobaczyć w domowym zaciszu.
Do 17 stycznia br. obowiązuje zakaz organizowania wydarzeń z udziałem publiczności oraz realizowania czynności związanych z bezpośrednią obsługą zewnętrznych użytkowników. Zakaz obejmuje również organizowanie wydarzeń na otwartej przestrzeni. Udział w kulturalnych wydarzeniach jest jednak możliwy dzięki bogatemu repertuarowi on-line przygotowanego przez rybnickie instytucje kultury:
10 stycznia, 18.00 - Szalonek i jego świat operetki
Transmisja kameralnego koncertu wprost ze sceny Teatru Ziemi Rybnickiej. Popularne operetkowe przeboje zaśpiewa tenor Sylwester Targosz-Szalonek, któremu na fortepianie towarzyszyć będzie Katarzyna Rzeszutek. Koncert on-line na żywo będzie dostępny na kanale youtube.
13 stycznia, 11.00 - TWÓRCZE PODRÓŻE – artystyczne przygody ze sztuką. Przestrzenny PORTRET z … papieru
Papier w roli głównej – tworzywo znane i nieznane. Warsztaty artystyczne dla dzieci on-line: TWÓRCZE PODRÓŻE – artystyczne przygody ze sztuką, poprowadzi Barbara Budka. Podpowie, jak wykonać przestrzenny PORTRET z … papieru (papieroplastyka). Premiera na kanale youtube i facebooku TZR.
15 stycznia, godz. 11.00 - TWÓRCZE PODRÓŻE – artystyczne przygody ze sztuką. Przestrzenny PORTRET z … papieru.
Artystyczne Ferie 2021 #DKBoguszowice w sieci
Zapraszamy dzieci, a także dorosłych, którym dziecinne zabawy sprawiają radość, w artystyczną przygodę z plastycznym teatrem w waszym domu. Spotkamy się w sieci, by codziennie bawić się podczas warsztatów plastycznych i teatralnych z instruktorami, artystami i animatorami Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Doświadczycie sztuki w różnorodnych formach, dowiecie się jak bawić się w domowy teatr, improwizować, animować oraz jak tworzyć rekwizyty czy scenografię, która posłużyć może jako domowa dekoracja.
11 stycznia
11:00 DZIŚ JESTEM MIMEM poprowadzi Magdalena Martyniak – animatorka kultury, aktorka, instruktorka teatralna
17:00 SCENOGRAFIA KARNAWAŁOWA poprowadzi Katarzyna Zmorek – instruktorka zajęć artystycznych i animatorka zabaw z dziećmi, pedagog
12 stycznia
11:00 OD SŁÓWKA DO SŁÓWKA poprowadzi Magdalena Martyniak – animatorka kultury, aktorka, instruktorka teatralna
17:00 PACYNKA KRUSZYNKA poprowadzi Aleksandra Zawadzka – instruktorka artystyczna, animatorka kultury, wychowawca kolonijny, projektantka odzieży, krawcowa
13 stycznia
11:00 MASKA KARNAWAŁOWA poprowadzi Elwira Zembrzuska – plastyczka, instruktorka zajęć malarstwa, designu oraz jogi
17:00 MASKI, MASECZKI poprowadzi Mateusz Suchan – aktor, instruktor teatralny
14 stycznia
11:00 EKO OBRAZ poprowadzi Aleksandra Zawadzka – instruktorka artystyczna, animatorka kultury, wychowawca kolonijny, projektantka odzieży, krawcowa
17:00 GŁOS BAŚNI poprowadzi Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka rozwoju osobistego, muzykoterapeutka, aktorka pieśni, wokalistka, koordynatorka działu artystycznego
15 stycznia
11:00 ABSURDALNY TEATR poprowadzi Mateusz Suchan – aktor, instruktor teatralny
17:00 RAMKA – TEATRZYK poprowadzi Katarzyna Zmorek – instruktorka zajęć artystycznych i animatorka zabaw z dziećmi, pedagog
16 stycznia
11:00 OBLICZA POSTACI poprowadzi Magdalena Martyniak – animatorka kultury, aktorka, instruktorka teatralna
17:00 FILMOWANIE poprowadzi Tomasz Manderla – muzyk, filmowiec, fotograf
Po raz pierwszy siedem Rezydencji Królewskich przygotowało wspólną akcję dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową - Ferie po królewsku online, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych będą publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji.
Podobnie, jak w przypadku programu Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich, celem akcji jest zwiększanie dostępności do narodowych instytucji kultury, promocja edukacji poprzez sztukę oraz wzrost uczestnictwa w kulturze, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
Materiały można znaleźć na stronach:
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski na Wawelu
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
Muzeum Zamkowe w Malborku
Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
Muzeum Narodowym w Lublinie
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |