Biznes | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Dlaczego warto zainwestować w kaseton z dibondu?
W ostatnich latach zaobserwować można gwałtowny i szybki rozwój technik oraz form reklamy. Niezależnie czy chodzić będzie o materiały reklamowe o małych rozmiarach, czy też o reklamy wielkoformatowe, zmianom podlegają nie tylko używane w tym celu materiały, ale też całe procesy produkcyjne.
Zmienia się też samo podejście podmiotów reklamujących się, które coraz to większą uwagę przywiązywać zaczynają do pozytywnego odbioru prowadzonej przez nie działalności gospodarczej, starając się budować - przy wykorzystaniu schludnych i estetycznych elementów reklamowych - spójny i wyrazisty wizerunek swojej firmy. Stąd też spotykane często w latach 90 dwudziestego wieku formy reklamy, charakteryzujące się nieprzemyślanymi projektami graficznymi, przygotowywanymi w myśl zasady "im więcej, tym lepiej", zastępowane są przez opracowane przez profesjonalne studia graficzne, często minimalistyczne projekty reklamowe, przyciągające odbiorców nie tylko swoją treścią, ale też użytą formą przekazu. Zaobserwować też można odchodzenie od tradycyjnie wykorzystywanych niegdyś do produkcji reklam materiałów na rzecz nowych surowców, pozwalających uzyskać reklamującym się przedsiębiorcom pożądane przez nich efekty wizualne.
Jednym z materiałów wykorzystywanych do produkcji reklam, w tym zwłaszcza - do produkcji kasetonów reklamowych, które na przestrzeni ostatnich lat zyskały największą popularność pozostaje bez wątpienia dibond. Pod tą niemówiącą zbyt wiele przeciętnemu internaucie nazwą skrywa się znane w branży reklamowej, a stanowiące zastrzeżony na całym świecie znak towarowy, rozwiązanie techniczne w postaci wielowarstwowych płyt aluminiowych wykorzystywanych do produkcji reklam. Płyty te, będące następcą oraz uzupełnieniem stosowanych do tej pory płyt o nazwie Alucobond, doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu projektów elementów reklamy zewnętrznej, w tym zwłaszcza stosowanych na elewacjach budynków oznaczeń i logotypów przedsiębiorców. Kasetony z dibondu tworzą gładką powierzchnię, odporną na wyginanie się i odkształcenia. Na dodatek - wykonywane z tego materiału konstrukcje cechują się wyjątkową lekkością, co umożliwia ich bezproblemowy montaż nawet w trudnodostępnych miejscach. Wykonane z dibondu kasetony nadają się do nanoszenia na nie treści reklamowych przy wykorzystaniu termoutwardzalnych lakierów poliestrowych, cechujących się ponadprzeciętną odpornością na działanie czynników atmosferycznych, a także łatwością nanoszenia na płyty (kasetony) oraz dobrym poziomem odwzorowania barw. Płyty z dibondu nadają się też do pokrywania ich sitodrukiem, drukiem cyfrowym, a także oklejania specjalną folią polimerową.
Największą zaletą nośników reklamowych wykonanych z tego materiału pozostaje jednak jego ponadprzeciętna estetyka, sprawiająca, że wykorzystywany może on być do zagospodarowania powierzchni reklamowej w zasadzie w każdym miejscu, w tym także na obiektach biurowych i obiektach użyteczności publicznej. W praktyce w miejsce dibondu stosuje się też często płyty oznaczane jako Tubond, Etalbond, Starbond, Plabond, Aludecor - które nie różnią się istotnie właściwościami chemicznymi lub fizycznymi, a stanowią jedynie odpowiedź innych producentów na zastrzeżony znak towarowy.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |