Biznes | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Wybór odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego
Żyjąc w XXI wieku musimy zdawać sobie sprawę nieustannego pośpiechu, a także z potrzeb konsumpcyjnych. Ciągła pogoń sprawia, że często zapominamy o istotnych sprawach, które powinniśmy wykonać. Nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich czynności, dlatego tworzymy notatki, kupujemy kalendarze oraz rozklejamy po mieszkaniu karteczki. Jednym ze sposobów ułatwiających codzienne funkcjonowanie jest konsolidacja kredytów.
Łączenie zadłużenia
Konsolidacja długu polega na połączeniu kilku zadłużeń w jedno, posiadające wspólną stopę procentową oraz warunki spłaty. Bank, który udziela nam kredytu konsolidacyjnego, gwarantuje spłatę naszych dotychczasowych zobowiązań, które posiadamy w innych bankach. W tym celu udziela klientowi posiłkowego kredytu, którego wysokość jest równa lub większa niż połączone zobowiązania. Pozwala to na łatwiejszą spłatę zobowiązań – kilka kredytów zmieniamy w jedno zadłużenie.
Skutki konsolidacji
Główną zaletą takiego rozwiązania jest łączenie kilku kredytów w jedno zobowiązanie. Dodatkowo pozwala to na ograniczenie liczby spłacanych rat oraz na uzyskanie dodatkowej kwoty na dowolny cel. Powiązane jest to zazwyczaj z wydłużeniem okresu kredytowania oraz niższym oprocentowaniem. Największą wadą łączenia kredytów jest czekająca na klienta liczba formalności, która jest zdecydowanie wyższa, niż przy udzielaniu zwykłej pożyczki.
Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?
Po pierwsze powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj kredytu konsolidacyjnego – hipoteczny, albo bez hipoteki. W pierwszym przypadku, jak sama nazwa wskazuje, jest on zabezpieczony zastawem nieruchomości. Druga możliwość nie wymaga jakichkolwiek gwarancji – powiązane jest to z uzyskaniem niższej wartości pożyczki. Na drugim miejscu mamy za zadanie sprawdzić jak wysokie jest proponowane oprocentowanie oraz prowizje za udzielenie kredytu. Trzecim krokiem jest weryfikowanie maksymalnej kwoty, którą możemy otrzymać. Jest to zależne od naszej historii kredytowej oraz zabezpieczeń. Istotna rolę odgrywa również okres kredytowania – może to być 10 lat, a nawet 35 lat. Ostatnim etapem jest zapoznanie się z wymaganymi formalnościami oraz dodatkowymi warunkami, powiązanymi z konsolidacją. Warto dokładnie zapoznać się z ofertami, dzięki którym możemy zyskać dodatkowe korzyści.
Przed zdecydowaniem się na konsolidację, polecamy sprawdzić oszczednoscionline.pl/kredyty-konsolidacyjne
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.
Zobacz także |
Ogłoszenia | Pokaż wszystkie » |
Niestety nie ma jeszcze żadnych ogłoszeń
Telegraf | Pokaż wszystkie » |