Biznes | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Założyłeś spółkę? Zarejestruj ją przez internet
Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można zarejestrować przez internet w sposób uproszczony. Zawarcie umowy spółki w ten sposób nie wymaga formy aktu notarialnego. Powołano ku temu specjalny portal S24, który umożliwia wykonanie procedury rejestracji spółki z o.o. z wykorzystaniem specjalnego wzorca umowy. Sprawdź, jak to zrobić.
Wydziały Krajowego Rejestru Sądowego odpowiedzialne są za rozpatrywanie wniosków o założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością składanie w trybie S24. Procesy te odbywają się w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach pracy sądów. Dla składających wnioski ważną informacją jest to, że sąd rejestrowy ma obowiązek rozpatrzeć i ustosunkować się do danego wniosku o wpis złożony online w ciągu nie dłuższym niż jeden dzień od momentu jego złożenia przez zainteresowanego.
Warto pamiętać jednak, że w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która zawierana jest według wzorca umowy S24, kapitał zakładowy może zostać pokryty wyłacznie przez własne wkłady pieniężne. W przeciwnym przypadku – przy wnoszeniu kapitału niepieniężnego, rejestracji należy dokonać tradycyjną drogą, czyli z podpisaniem aktu notarialnego. Kodeks spółek handlowych stwierdza, że kapitał zakładowy spółki powinien wynosić przynajmniej 5 tysięcy złotych. Sprawdź, jak odbywa się zakładanie spółek: http://readymade.com.pl/zakladanie-spolek/.
Rejestracja – od czego zacząć zakładanie spółki
Po pierwsze należy zarejestrować się jako użytkownik w systemie eKRS– jest to możliwe zarówno dla obywateli Polski, jak i cudzoziemców. W procesie rejestracji w trybie S24 każdy ze wspólników podpisuje wniosek i musi posiadać aktywne konto w systemie eMS. Następnie, należy przygotować się do podania niezbędnych danych do zarejestrowania spółki, czyli nazwę rejestrowanej spółki, dane adresowe spółki, właściwy sąd rejestrowy według siedziby spółki, listę wspólników, listę członków organów zarządczych spółki oraz oddziałów. Przed podpisaniem wygenerowanych z wprowadzonymi danymi wniosków, każdy z dokumentów widniejących na liście, można wyświetlić, by zweryfikować jego treść. Dokumenty w systemie eKRS mogą zostać podpisane przy użyciu podpisu elektronicznego kwalifikowanego lub podpisu Profilem Zaufanym. Wnioski powinny zostać opłacone za pomocą zewnętrznego systemu płatności elektronicznej. Koszty obejmują wpis do Krajowego Rejestru Sądowego (250 zł), opłatę za ogłoszenie pierwszego wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (100 zł) oraz opłatę manipulacyjna operatora płatności.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |