O tym, jak bardzo jest potrzebna, niech świadczy fakt, że po kilku dniach od rozpoczęcia rekrutacji lista uczestników została zamknięta. – Przyjęliśmy zgłoszenia od ponad 80 osób z całego województwa, choć chętnych było znacznie więcej. Nie spodziewaliśmy się, że nasza konferencja spotka się z tak wielkim zainteresowaniem. To cieszy, ponieważ mówimy o kolejnym działaniu fundacji nastawionym na upowszechnianie wiedzy na temat medycyny paliatywnej. Wierzę, że dzięki tej inicjatywie skłonimy lokalne samorządy do zajęcia się problemem dostępu do profesjonalnej opieki nad chorymi w stanie terminalnym – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie z Rybnika.
W gronie prelegentów, którzy 7 kwietnia wystąpią podczas rybnickiej konferencji, znaleźli się specjaliści na co dzień zajmujący się opieką paliatywną. Są wśród nich m.in. Jadwiga Pyszkowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej, Artur Pakosz, dyrektor Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, ks. Antoni Bartoszek, kapłan archidiecezji katowickiej i Wojciech Mika, przedstawiciel śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Konferencja jest wyjątkową okazją do tego, by w jednym miejscu spotkać osoby uznawane za autorytety i wysłuchać ich wykładów. Z myślą o tych, którzy nie mogą wziąć w niej udziału, przygotowaliśmy transmisję online. Żeby skorzystać z tej możliwości, wystarczy wejść na stronę internetową fundacji i zarejestrować się – dodaje prezes rybnickiej fundacji.
Organizatorem konferencji „Codzienność i wyzwania specjalistycznej opieki paliatywnej” jest Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie z Rybnika, która w październiku 2016 r. rozpoczęła kampanię na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Zapisy na transmisję konferencji online są możliwe na stronie www.fundacja-pulsmed.pl