Styl życia | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Warsztatowa lampa z powiększeniem, czyli inwestycja w wygodę i efektywność pracy
Każda osoba, która pracuje w serwisie drobnej elektroniki użytkowej doskonale zdaje sobie sprawę, jak często przychodzi jej naprawiać mikroskopijne elementy. Powszechna miniaturyzacja nowoczesnych urządzeń sprawiła, że lupa stała się podstawowym dodatkiem wyposażającym niemalże każdy warsztat. Podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w szkło powiększające umieszczone w lampach na wysięgniku.
Lampa z powiększeniem przydatna tam, gdzie tradycyjne lupy nie zdają egzaminu
Podstawą wyposażenia każdego warsztatu drobnej elektroniki użytkowej jest tradycyjna lupa ręczna. W większości przypadków gwarantuje ona maksymalnie pięciokrotne powiększenie. To dodatek niezwykle przydatny w serwisowaniu drobnych części, na jakie bardzo łatwo trafić rozkręcając np. współczesny telefon komórkowy. W smartfonach roi się od elementów, które ciężko byłoby naprawić korzystając jedynie z ludzkiego oka. Ręczne lupy mają jednak bardzo istotną wadę. Aby otrzymać optymalne powiększenie musimy użyć jednej z naszych dłoni. To negatywnie wpływa na wydajność pracy specjalisty. Tymczasem lampa ze szkłem powiększającym dostępna w asortymencie sklepu DIOLUT umożliwia rozkręcanie, lutowanie lub oczyszczanie mikroskopijnych elementów bez konieczności dodatkowego przytrzymywania lupy. Dodatkowe oświetlenie wysokiej jakości sprawia, że żadna część naprawianego sprzętu nie umknie uwadze serwisanta.
Wygoda i zwiększona wydajność. Poznaj wszystkie zalety lamp warsztatowych z lupą
Decydując się na lampy warsztatowe wyposażone w lupy ze sklepu DIOLUT można wybierać pomiędzy dodatkami biurkowymi a soczewkami z oświetleniem montowanym do stołu za pomocą imadełka. Szczególną uwagę warto zwrócić na drugą opcję. Tego typu akcesoria posiada długi wysięgnik, który umożliwia regulację jego położenia w trzech punktach. Dzięki temu serwisant jest w stanie dopasować oświetlenie i lupę powiększającą do własnych preferencji. Nowoczesne diody LED wspomagające widoczność mikroskopijnych elementów charakteryzują się światłem o białym zabarwieniu. Całość sprawia, że lampa warsztatowa z lupą mocowana do blatu nie tylko poprawia wydajność pracy specjalisty, ale także nie wpływa negatywnie na kondycje jego oczu.
Wcześniej wspomniana technologia LED użyta do podświetlenia szkła powiększającego nie jest jedynie ulgą dla naszych oczu, ale także dla naszego portfela. Wysoka wydajność nowoczesnych diod idzie w parze energooszczędnością. Oznacza to, że za luminację typu LED nie zapłacimy kroci. Tego typu urządzenie warsztatowe może służyć nie tylko jako dodatek umożliwiający naprawę drobnych przedmiotów, ale także jako tradycyjna lampka biurowa.
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |