Patrol24 | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?
Chciałbyś przeczytać dzieła Michaiła Bułhakowa, Fiodora Dostojewskiego czy Mikołaja Gogola w oryginale? Interesuje Cię kultura i architektura Rosji? Marzysz o tym, by poznać język rosyjski? Chciałbyś w przyszłości podjąć pracę w krajach Europy Wschodniej? Zapoznaj się z ofertą PWSZ.
Język rosyjski jest językiem bardzo popularnym na całym świecie. Posługuje się nim ok. 300 milionów ludzi. Znajomość języka rosyjskiego pozwala sprawniej poruszać się na rynku pracy. - Strefa Biznesu podaje, że przedsiębiorcy mają coraz większy problem ze znalezieniem pracowników znających rosyjski, dlatego też zachęcamy tegorocznych maturzystów, a także wszystkich innych zainteresowanych do podjęcia studiów w raciborskiej uczelni - powiedziała mgr Joanna Białas z referatu promocji PWSZ w Raciborzu.
- Podpisaliśmy z Uniwersytetem Tulskim umowę o współpracy, dzięki czemu nasi studenci mogą brać udział w wymianie. W trakcie roku akademickiego byliśmy ze studentami na wycieczce. Jeden dzień spędziliśmy we Lwowie, potem dwa dni w Moskwie i kolejne dwa w Tule. Studenci porozumiewali się w tym czasie wyłącznie językiem rosyjskim. Bardzo szybko przełamana została bariera językowa. Było też oczywiście spotkanie ze studentami rosyjskimi. Raciborscy studenci byli zachwyceni kulturą, językiem i ludźmi. Do teraz prowadzą ze swoimi zagranicznymi kolegami korespondencję mailową. Zachęcam wszystkich, którzy chcą poznać język rosyjski do studiowania w Raciborzu. Co najważniejsze są to studia od podstaw, nie trzeba wcześniej znać języka, by studiować j. rosyjski w PWSZ. Studenci w trakcie roku akademickiego czytają w oryginale dzieła Dostojewskiego, Tołstoja, Bułhakowa - powiedziała prowadząca zajęcia z j. rosyjskiego w PWSZ w Raciborzu mgr Oksana Leszczyńska.
- Absolwent trzyletnich, bezpłatnych, stacjonarnych studiów pierwszego stopnia na kierunku filologia o specjalności filologia słowiańska profil rosyjski, otrzymuje tytuł zawodowy licencjata oraz posiada umiejętności językowe na poziomie B2 zgodnie z wymaganiami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. W trakcie edukacji student zdobywa wiedzę z zakresu historii literatury rosyjskiej, historii Rosji oraz współczesnych realiów kulturowych, społecznych i politycznych Rosji - wyjaśniła Katarzyna Kasowska z referatu promocji.
W zakresie filologii słowiańskiej PWSZ oferuje kształcenie na dwóch profilach: rosyjskim i czeskim. - Dzięki ukończeniu filologii absolwent ma możliwość znalezienia pracy w wielu dużych korporacjach zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami. Może pracować w instytucjach kulturalnych, w branży handlowej, usługowej. Może też założyć własny biznes. Warto też przypomnieć, że jest to ostatni rok, kiedy studiowanie drugiego stacjonarnego kierunku jest darmowe - dodała Joanna Białas.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu w zakresie filologii słowiańskiej, proponuje która dzieli się na dwa profile: czeski i rosyjski, na których nauka języka odbywa się od poziomu podstawowego. Program nauczania opracowany został w oparciu o obowiązujące na uniwersytetach standardy kształcenia dla kierunku filologia słowiańska. Skomponowany został w taki sposób, aby absolwent studiów – poza wiedzą teoretyczną – opanował zarówno szereg umiejętności praktycznych z zakresu znajomości języka czeskiego bądź rosyjskiego, jak i zdobył zdolności interpretowania zjawisk z zakresu kultury i literatury wybranego kraju w kontekście całej Słowiańszczyzny i Europy.
Celem studiów jest także przygotowanie przyszłego absolwenta do podjęcia samodzielnej działalności zawodowej, a także podjęcia studiów II stopnia na dowolnym uniwersytecie w Polsce. Studia na filologii słowiańskiej kładą nacisk na wszechstronne przygotowanie studentów do pracy tłumacza, dzięki wprowadzeniu do programu nauczania rozbudowanego bloku przedmiotów translatorycznych, poszerzających wiedzę zarówno z teorii, jak i praktyki przekładu. Zasadniczą część planu nauczania tworzą przedmioty z zakresu literatury, historii, kultury Czech lub Rosji. Dodatkowo studenci mogą swoją wiedzę poszerzyć w ramach programu Erasmus, wyjeżdżając do Czech czy Estonii.
Zapisz się już dziś. Rekrutacja trwa!
Więcej informacji na stronie: http://www.pwsz.raciborz.edu.pl/
Sisi
Zobacz film |
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |