PWSZ Racibórz | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Biznes i kariera dzięki socjologii i europeistyce w PWSZ
Mitem okazują się ostatnie badania Powiatowego Urzędu Pracy mówiące o nieustannym bezrobociu wśród absolwentów socjologii. – Socjologia to dyscyplina, która sprawia, że jest się mobilnym na rynku pracy. Można znaleźć pracę m.in. w mediach, reklamie, w dziale kadr – przekonuje Marcin Parzonka z Biura Karier PWSZ w Raciborzu.
Instytut Studiów Społecznych PWSZ w Raciborzu prowadzi kształcenie na kierunkach: socjologia i europeistyka. W ramach tych kierunków można wybrać różnorodne specjalności: zarządzanie zasobami ludzkimi, kierowanie i przywództwo w jednostkach administracji publicznej, media i komunikacja społeczna, zarządzanie finansami w organizacji, pracownik administracji samorządowej – w ramach socjologii – oraz europejskie stosunki gospodarcze bądź społeczno-polityczne w ramach kierunku europeistyka.
SOCJOLOGIA
Socjologia to dyscyplina naukowa, w ramach której można podjąć badania dotyczące problemów i zagadnień życia współczesnego człowieka. Na rynku pracy jest zainteresowanie na specjalistów z zakresu socjologii, kwalifikacje zdobyte na tym kierunku pozwalają zdobyć pracę w administracji samorządowej, w mediach, w sektorze marketingu i nie tylko.
- Ukończenie specjalności media i komunikacja społeczna wyposaża absolwenta w wiedzę dotyczącą funkcjonowania mediów. Studenci poznają uregulowania prawne obowiązujące w obrocie publicznym w zakresie prawa prasowego. Teoria jest oczywiście poparta praktyką. Nasi studenci mają swoje audycje w Radiu Vanessa, mogą też publikować swoje teksty w uczelnianym miesięczniku „Eunomia” – powiedział dr Dariusz Chojecki, dyrektor Instytutu Studiów Społecznych. Studenci są przygotowani do podjęcia pracy w radiu, telewizji, portalu internetowym czy gazecie. Ukończenie studiów licencjackich otwiera studentom drogę do podjęcia uzupełniających studiów magisterskich na kierunku dziennikarstwo.
Ciekawą specjalnością w ramach socjologii jest zarządzanie finansami w organizacji. Absolwent tej specjalności poza wiedzą ogólną poznaje socjologię małych i wielkich przedsiębiorstw, potrafi posługiwać się metodami i instrumentami finansowymi wykorzystywanymi w zarządzaniu organizacjami. – Nabyte w trakcie studiów umiejętności finansowe dotyczą pozyskiwania i lokowania szeroko pojętego kapitału, a także przygotowania planu finansowego organizacji i zasad prowadzenia rachunkowości. Po ukończeniu tej specjalności można zdobyć pracę w jednostkach administracji publicznej, w organizacjach gospodarczych oraz w sektorze usług finansowych. Po ukończeniu studiów licencjackich można podjąć studia uzupełniające z zakresu ekonomii – wyjaśnił dr Dariusz Chojecki.
Ukończenie specjalności kierowanie i przywództwo w jednostkach administracji publicznej uczy kreatywnego rozwiązywania problemów zawodowych i etycznych. Absolwent tej specjalności będzie umiejętnie potrafił wykorzystać wiedzę i najnowszą technologię w praktyce.
EUROPEISTYKA
Studenci, którzy wybiorą ten kierunek w PWSZ będą mieli do wyboru dwie specjalności spośród: europejskich stosunków gospodarczych i europejskich stosunków społeczno-politycznych. Absolwenci obu kierunków zdobędą szeroką wiedzę na temat analizy zjawisk społecznych, politycznych i ekonomicznych zachodzących w Europie, a także dowiedzą się jak efektywnie pozyskiwać i wykorzystywać środki z funduszy strukturalnych. Po ukończeniu europeistyki można znaleźć zatrudnienie w administracji rządowej i samorządowej, w instytucjach i organizacjach krajowych oraz międzynarodowych, a także w przedsiębiorstwach współpracujących z krajami Unii Europejskiej.
Na Uczelni funkcjonuje Akademickie Biur Karier, które pomaga studentom i absolwentom w wejściu na rynek pracy. – Oprócz pośrednictwa pracy i pomocy w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia, Biuro Karier organizuje dla naszych studentów warsztaty i szkolenia z zakresu umiejętności takich jak: prezentacja i autoprezentacja, inteligencja emocjonalna, umiejętność radzenia sobie ze stresem, czy jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Są to szkolenia miękkie, ale bardzo przydatne w poruszaniu się na nie łatwym rynku pracy. W zeszłym roku przeprowadziliśmy na naszej Uczelni projekt pod tytułem „Którędy do pracy?”, który realizowaliśmy wspólnie z firmą Work Express. W ramach projektu studenci mogli wziąć udział w szkoleniach, doradztwie zawodowym i w cyklu wykładów dotyczących rynku pracy oraz w jaki sposób osiągnąć sukces w biznesie. Wszystkie działania Biura Karier są dla naszych studentów bezpłatne. Można więc powiedzieć, że oprócz wiedzy i umiejętności wyniesionych z wybranego kierunku studiów nasi studenci mają możliwość zdobycia innych kwalifikacji potwierdzonych certyfikatami” – powiedział nam Marcin Parzonka z Biura Karier PWSZ.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu to solidna i stabilna uczelnia państwowa współpracująca z wieloma dużymi ośrodkami akademickimi. Uczelnia w swojej ofercie posiada studia stacjonarne I stopnia oraz studia niestacjonarne, podyplomowe i kursy. Dysponuje dobrze wyposażonymi budynkami dydaktycznymi, a także sportowymi (stadion, kryta pływania, sale gimnastyczne). Ponadto uczelnia zapewnia miejsce w akademiku. W mniejszej uczelni studiuje się taniej i wygodniej. Nie bez znaczenia jest też bardzo dobry kontakt z wykładowcami.
Odwiedź stronę www.pwsz.raciborz.edu.pl, zapoznaj się z ofertą i rekrutuj się lub zadzwoń pod nr tel. 32 418 23 18, by uzyskać szczegółowe informacje.
Nie zwlekaj.
Zapisz się już dziś!
Rekrutacja trwa.
Artykuł sponsorowany
Sisi
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |