Telegraf | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Ułóż z nami program IGF 2020. Przedłużono termin zgłoszeń
Możesz mieć wpływ na najważniejsze decyzje dotyczące internetu! Jak? Zaangażuj się w przygotowanie programu tegorocznego Forum Zarządzania Internetem (IGF2020). Ta prestiżowa impreza w tym roku odbędzie się w Katowicach! Chcecie zaproponować temat warsztatów na 15. światowe Forum Zarządzania Internetem? Macie na to więcej czasu – na Wasze zgłoszenia czekamy do końca kwietnia.
Dyskusja o najważniejszych sprawach
Kilka tysięcy uczestników, w tym ministrowie i szefowie organizacji międzynarodowych z całego świata. Przedstawiciele świata biznesu i środowiska naukowo-technicznego z różnych kontynentów. Aktywiści z organizacji pozarządowych. 2 listopada całe międzynarodowe środowisko internetowe spotka się w stolicy Śląska i przez 5 dni będzie dyskutować o najbardziej palących sprawach związanych z siecią.
- To właśnie w pierwszych dniach listopada Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się agorą naszych czasów – mówi wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. - Odpowiemy sobie na te najbardziej naglące pytania i na największe wyzwania, które stoją dziś przed użytkownikami Internetu. Będziemy rozmawiać o tym, jak uczynić Internet miejscem bezpiecznym, etycznym i transparentnym – dodaje.
Dołącz do nas!
Również i Ty możesz mieć wpływ na te rozmowy. Wykorzystaj niepowtarzalna okazję i już teraz zgłoś propozycje wydarzeń w ramach tzw. dnia 0 (tj. 2 listopada). Masz propozycje sesji, warsztatów czy paneli – jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły. Możesz też zgłosić chęć udziału jako wystawca w ramach Wioski IGF. Na zgłoszenia - razem z ONZ - czekamy do 30 kwietnia.
- IGF 2020 będzie miejscem otwartej i realnej debaty m.in. o przyszłości platform internetowych. Zależy nam, aby przedstawiciele polskiej branży internetowej zaangażowali się w jego organizację i przebieg. To niepowtarzalna okazja – zachęca minister cyfryzacji Marek Zagórski. Do zgłaszania propozycji namawiamy organizacje pozarządowe, ośrodki akademickie, organizacje techniczne, firmy działające w branży IT a w szczególności młode pokolenie.
Cztery ścieżki
Tematyka tegorocznego IGF będzie się koncentrować na czterech głównych zagadnieniach. To dane, środowisko, inkluzywność i zaufanie. Pamiętaj o nich przygotowując swoje propozycje.
• Dane
Chodzi o określenie najlepszych podejść do zapewnienia ego sposobu rozwoju ram zarządzania danymi na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym. Ścieżka umożliwi wymianę poglądów na temat wspierania korzystania z praw człowieka oraz wzmocnienia tożsamości cyfrowej obywateli.
• Środowisko
Internet i nowe technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) mają ogromny wpływ na wyzwania dotyczące ochrony środowiska. Mogą pomóc w monitorowaniu i śledzeniu stanu środowiska, ułatwiając zrozumienie, zapobieganie i bardziej ukierunkowane interwencje na całym świecie.
• Inkluzywność
Wnioski z tej ścieżki pomogą w zapewnieniu osobom z ograniczonym - z różnych powodów - dostępem lub brakiem dostępu do internetu, uwzględnieniu ich potrzeb i zapewnieniu równych szans na połączenie z internetem. Włączenie polega na zapewnieniu osobom z ograniczonym - z różnych powodów - dostępem lub brakiem dostępu do internetu, uwzględnienia ich potrzeb i zapewnienia równych szans na połączenie z internetem.
• Zaufanie
Zaufanie do świata online jest warunkiem koniecznym dla rozwoju internetu jako narzędzia upodmiotowienia obywatela, wolności słowa i rozwoju gospodarczego. W tym kontekście zaufanie odnosi się do bezpieczeństwa, stabilności i odporności infrastruktury, systemów i urządzeń, a także do potrzeby bezpieczeństwa użytkowników.
Twoje pomysły i propozycje powinny wpisywać się w te tematy.
Zgłoś pomysł już dziś!
- IGF w Polsce będzie pod wieloma względami wyjątkowy. Po pierwsze organizujemy jubileuszową, 15. edycję tej konferencji i robimy to w roku, w którym ONZ świętuje 75-lecie. Po drugie i najważniejsze - w listopadzie w Katowicach będziemy wspólnie podejmować najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu - jego rozwoju i dalszego działania - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Wielu wydaje się, że to temat, który ich nie dotyczy. Nic bardziej mylnego. Omawiane w Katowicach tematy dotyczyć będą wszystkich użytkowników sieci – dodaje szef MC.
Bardzo nam zależy, by Polacy mocno zaangażowali się przygotowanie programu i przebiegu listopadowego IGF.
Propozycje można zgłaszać do końca 30 kwietnia. Formularze online znajdziesz pod następującymi linkami:
• Warsztaty: https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2020-call-for-workshop-proposals
• Wioska IGF: https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2020-village
• Wydarzenia w ramach dnia 0: https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2020-call-for-pre-events-day-0-events
O tym, czy Twoja propozycja znajdzie się w programie tegorocznego Forum zdecyduje grupa niezależnych ekspertów powołana przy ONZ (w skrócie MAG). Ich spotkanie odbędzie się w II połowie czerwca 2020 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie ONZ.
Więcej informacji o IGF 2020 na www.gov.pl/igf2020
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |