Telegraf | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Dzieci Czują Kino i Kino Ma Głos. Silesia Film zaprasza na nowe cykle podcastów filmowych
Kino do posłuchania? Jak najbardziej. Już 26 czerwca Instytucja Filmowa Silesia Film startuje ze swoim najnowszym, powstającym w ramach programu NCK „Kultura w sieci” projektem. #silesiafilmmovi to dwa cykle podcastów: DZIECI CZUJĄ KINO dla małych i KINO MA GŁOS – dla nieco starszych miłośników kina. Nowe odcinki co dwa tygodnie do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na Youtube!
Pod koniec czerwca i na początku lipca Silesia Film podzieli się z fanami podcastów pierwszymi efektami pracy nad swoim najnowszym projektem, do którego udało się zaprosić wspaniałych gości. Będą to premierowe odcinki dwóch cykli podcastów: jednego przeznaczonego dla najmłodszych, czyli DZIECI CZUJĄ KINO oraz drugiego – KINO MA GŁOS, do którego z ciekawością sięgną wszyscy zainteresowani tym, co dzieje się we współczesnym polskim filmie i kulturze.
DZIECI CZUJĄ KINO
Wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji, podcast DZIECI CZUJĄ KINO będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym: otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności.
Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. A na początek – radości. Do słuchania zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców, dziadków, którzy mogą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie.
KINO MA GŁOS
Skierowany do dorosłych podcast KINO MA GŁOS to z kolei inspirowana legendarną rozmową François Truffauta i Alfreda Hitchcocka eksperymentalna formuła spotkania dwóch osobowości, w której twórcy znani do tej pory ze swoich filmów, książek czy ról filmowych mówią własnym głosem. Każdy odcinek to blisko godzinna rozmowa dwóch twórców, dla której punktem wyjścia stają się wspólne zainteresowania, doświadczenia, czy podobne – albo zupełnie przeciwstawne – spojrzenia na kino. Czternastu artystów i twórców współczesnego polskiego kina w siedmiu fascynujących rozmowach o filmie, sztuce i życiu zabierze nas – i siebie nawzajem – w podróż po swoich światach. O tym, co myślą, jak i dlaczego robią kino, jak je postrzegają i czym się inspirują porozmawiają ze sobą m.in. reżyserzy: Agnieszka Smoczyńska, Tomasz Wasilewski, Jagoda Szelc, Olga Chajdas, Urszula Antoniak, pisarka Magdalena Grzebałkowska czy aktorka Justyna Wasilewska. Autorem muzyki do podcastu jest Daniel Spaleniak, młody polski artysta, którego utwory znalazły się w największych serialowych produkcjach ostatnich lat, jak „Elementary”, „Ozark”, czy „The Path”.
DZIECI CZUJĄ KINO – od 26 czerwca, a KINO MA GŁOS – od 3 lipca co dwa tygodnie do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na Youtube.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci
Komentarze społecznościowe |
Zobacz także |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |