Aktualności |
Region: |
Loterie fantowe i gry bingo fantowe - przewodnik na 2024 r. dla organizatorów festynów
Już wkrótce ruszy sezon imprez plenerowych. Warto wiedzieć, jak postępować, by nie złamać przepisów.
Więcej »Gdzie nie będzie prądu? Planowane wyłączenia energii elektrycznej w Rybniku i powiecie
Mieszkańcy, jakich miejscowości będą musieli zmagać się z przerwami w dostawie prądu? Sprawdź listę na najbliższe pięć dni.
Więcej »Tragiczny wypadek w Ustroniu. Zginął właściciel firmy budowlanej z Rybnika
15 marca w Ustroniu miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy z udziałem czterech pojazdów. W zdarzeniu zginął kierowca osobowego mercedesa. Ranna w wypadku kobieta została przewieziona do szpitala. Ofiara to właściciele rybnickiej firmy, która ma na koncie szereg inwestycji drogowych w Raciborzu i okolicach.
Więcej »Przed nami ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta
W czwartek, 21 marca o godz. 16.00, w Urzędzie Miasta odbędzie się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta Rybnika.
Więcej »Obradowały władze Subregionu
W piątek, 15.03., w Rybniku odbyło się Zgromadzenie Ogólne, a także posiedzenie Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Mowa była m.in. o nowym programie, z którego mieszkańcy będą mogli już wkrótce pozyskać dofinansowanie do pomp ciepła. Podsumowano też Regionalne Inwestycje Terytorialne oraz działalność Krainy Górnej Odry.
Więcej »Blok gazowo – parowy w Rybniku z decyzją o pozwoleniu na budowę
Blok gazowo-parowy w Rybniku, realizowany przez spółkę Rybnik 2050, należącą do PGE Polskiej Grupy Energetycznej, otrzymał pozwolenie na budowę. Decyzję wydał prezydent Miasta Rybnik 12 marca 2024 r. i nadał jej rygor natychmiastowej wykonalności, co umożliwia Generalnemu Wykonawcy – konsorcjum Polimex Mostostal i Siemens Energy – rozpoczęcie prac budowalnych na terenie inwestycji.
Więcej »Grypa bez kontroli - drugi rok z rzędu odnotowano spadek wyszczepialności
Po kilku sezonach wzrostów „Cofnęliśmy się do poziomu wyszczepialności sprzed pandemii” - tak eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych komentowali kolejny sezon szczepień jesienno-zimowych, który wyniósł zaledwie 5,5%. W ramach szerokiej współpracy z instytucjami publicznymi oraz producentami, zidentyfikowali przyczyny malejącego zainteresowania szczepieniami i wskazali jakie są niezbędne zmiany w systemie i organizacji, które mogą zwiększyć dostęp do szczepień, co w skutku podniesie poziom wyszczepialności.
Więcej »Metoda na bon z NFZ do apteki. Nie daj się oszukać!
W internecie, w tym w popularnych serwisach społecznościowych, pojawiają się informacje o bonach lekowych lub kartach podarunkowych dla pacjentów do aptek, które rzekomo wydaje NFZ. To oszustwo oraz próba wyłudzenia danych i pieniędzy.
Więcej »Z ostatniej chwili: Europejski Trybunał Praw Człowieka po stronie Ślązaków i Ślązaczek. Jest wyrok!
- Europejski Trybunał Praw Człowieka ogłosił wyrok w sprawie likwidacji Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Decyzja europejskiego sądu jest konsekwencją skargi na decyzję polskich sądów o tym, że nie istnieje "narodowość śląska", a tym samym, że nazwa stowarzyszenia wprowadza w błąd. Trybunał stwierdził, że nastąpiło naruszenie artykułu 11 Konwencji - informuje europoseł Łukasz Kohut.
Więcej »Doradcy podatkowi niepełnosprawnym. Bezpłatne porady z zakresu sporządzenia PIT
Ruszyła XV edycja akcji Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pod hasłem „Doradcy podatkowi niepełnosprawnym”. Potrwa ona do 25 kwietnia 2024 roku. Konsultacje podatkowe odbywają się raz w tygodniu.
Więcej »Weszły w życie przepisy o konfiskacie pojazdów za jazdę pod wpływem środków odurzających
W czwartek 14 marca wchodzi w życie przepis mówiący o zaostrzeniu kar za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków musi liczyć się z utratą swojego samochodu. Przepis ten jest nowym narzędziem walki z nietrzeźwymi kierującymi.
Więcej »1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny
4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki, czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów. Z powodu chorób nerek umiera w naszym kraju co roku ok. 80 000 osób. Tymczasem mamy skuteczne metody diagnostyki i leczenia. Należy jednak zacząć od prostych badań moczu i krwi, które może zlecić każdy lekarz rodzinny - wskazywali eksperci podczas debaty „Przewlekła choroba nerek - jak zapobiegać i leczyć” zorganizowanej z inicjatywy Fundacji TO SIĘ LECZY.
Więcej »Lider półświatka zatrzymany przez policyjnych łowców głów
55-letni mężczyzna poszukiwany 3 listami gończymi został wytropiony i zatrzymany przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach. Piotr H. został skazany łącznie na 12 lat i 2 miesiące więzienia. Łowcy głów ustalili, że poszukiwany ukrywał się w różnych krajach na terenie Unii Europejskiej. Ostatecznie wytropili go po powrocie do kraju i zatrzymali w powiecie gliwickim.
Więcej »Śląskie wciąż na szczycie
Województwo Śląskie po raz kolejny zostało docenione w prestiżowym raporcie Financial Times.
Więcej »W rybnickim starostwie ruszyła kwalifikacja wojskowa
W poniedziałek, 11 marca, rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w Starostwie Powiatowym w Rybniku, która potrwa do 22 marca, a potem od 8 do 15 kwietnia.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie: | 1034 hpa |
---|---|
Wilgotność: | 82% |
Wschód słońca: | 07:22 |
Zachód słońca: | 15:47 |
Partnerzy portalu |
Ogłoszenia | Pokaż wszystkie » |
Niestety nie ma jeszcze żadnych ogłoszeń
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
Chmura tagów |