Strony Partnerskie |
Region: |
Podróże od starożytności do czasów belle époque
To zagadnienie obejmują ćwiczenia w ramach przedmiotu „Historia turystyki i rekreacji” na I roku studiów kierunku Turystyka i Rekreacja w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Raciborzu. Dzięki współpracy z raciborskim Muzeum zajęcia odbywają się w scenerii ekspozycji stałych z udziałem pracowników merytorycznych tej placówki.
Więcej »Architekt - brzmi dumnie. Kolejni inżynierowie opuścili mury PWSZ w Raciborzu
Każdy etap studiów architektonicznych kończy się obroną prac dyplomowych. Tak też stało się w PWSZ w Raciborzu. Po siedmiu semestrach studiów studenci tego kierunku przedstawili do komisyjnej oceny swoje projekty dyplomowe.
Więcej »Chcesz zagrać na Juwenaliach Raciborskich? Zgłoś się!
Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji Bitwy Kapel. Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zgłoszenie na adres bitwa.zgloszenia@gmail.com do 8 marca 2017 roku.
Więcej »Wkrótce otwarcie pływalni PWSZ przy Słowackiego
Po naprawie dachu, wymianie podsufitki i oświetlenia na energoszczędne LED-owe kryta pływalnia PWSZ przy ul. Słowackiego otworzy wkrótce swoje podwoje. Zakładany termin to 1 marca. Z treningami wracają tu klasy pływackie SP 15.
Więcej »Studenci PWSZ dumą Raciborza
Pod koniec ubiegłego roku odbyła się rywalizacja o XXVII Nagrodę Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddział Katowice. Komisja konkursowa miała za zadanie wybrać najlepsze prace dyplomowe i kursowe z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju. W przedsięwzięciu uczestniczyli studenci czterech uczelni, w tym kierunku Architektura Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.
Więcej »Do czerwca rozporządzenie ministra rozwoju ws. standardów dla kotłów
Prasówka. Najpóźniej do końca czerwca br. zostanie przyjęte rozporządzenie w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Ma ono zacząć obowiązywać jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego 2017/2018 - mówi wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Więcej »Ekodotacje dla przedsiębiorców
Wciąż rośnie zainteresowanie mieszkańców Rybnika uzyskiwaniem dotacji do inwestycji ekologicznych takich jak wymiana źródeł ciepła czy termomodernizacja domu. Choć dotacyjna oferta miasta ukierunkowana jest na budownictwo mieszkaniowe, w naszym województwie funkcjonują rozwiązania, z których skorzystać mogą również prywatni przedsiębiorcy.
Więcej »Konsultacje projektu uchwały antysmogowej
Zarząd Województwa Śląskiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, czyli tzw. uchwały antysmogowej.
Więcej »Śląskie ma plan, jak walczyć ze smogiem. Od września zakaz spalania paliw złej jakości
Zarząd Województwa Śląskiego przyjął projekt uchwały antysmogowej. Już od września w regionie ma obowiązywać zakaz stosowania paliw złej jakości. Wśród najważniejszych założeń uchwały antysmogowej, która trafi teraz do konsultacji i zostanie poddana pod obrady Sejmiku Województwa Śląskiego, znajduje się wprowadzenie od 1 września 2017 roku zakazu używania paliw, których stosowanie powoduje wysoką emisję trujących substancji do atmosfery, czyli węgla brunatnego, mułów i flotokoncentratów oraz wilgotnego drewna.
Więcej »Radni przeciw zmianom w Prawie ochrony środowiska
Oświadczenie dotyczące projektu zmian ustawy z prawo Ochrony Środowiska, wyrażające zaniepokojenie i dezaprobatę dla planowanych zmian, podjęli uchwałą radni Sejmiku Województwa Śląskiego.
Więcej »Studenci PWSZ Racibórz na warsztatach we Włoszech
Kontynuacją i efektem podpisanego w marcu porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy PWSZ w Raciborzu a Fondazione Romualdo Del Bianco we włoskiej Florencji było zaproszenie studentów Instytutu Architektury z Raciborza wraz z JM Rektor PWSZ w Raciborzu prof. Ewą Stachurą oraz Dyrektorem Instytutu Architektury dr Joanną Sokołowską – Moskwiak do udziału w warsztatach dla studentów i konferencji „Travel & Dialogue- Life Beyond Tourism” we Florencji.
Więcej »Ruszyła akcja: Nie truj sąsiada. Franciszek Pieczka twarzą przedsięwzięcia
28 gmin Subregionu Zachodniego rozpoczyna akcję "Nie truj sąsiada". Dziś oficjalnie zaprezentowano spot reklamowy, który ma zachęcać mieszkańców do reagowania. - Z niską emisją musimy walczyć wszyscy. Nie bać się, nie wstydzić, reagować gdy widzimy, że nasz sąsiad spala w swoim piecu śmieci, bo z komina wydobywa się ciężki, gęsty dym. Pozostając bezczynni, dajemy ciche przyzwolenie na sąsiedzkie trucie. Skończmy z tym: dla siebie, swoich dzieci, wnuków, dla tego sąsiada też - przyznają zgodnie członkowie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.
Więcej »Kampania społeczna Nadchodzi błękit walczy ze smogiem
Właśnie ruszyła kampania społeczna rybnickiego magistratu, zachęcająca do wymiany źródeł ciepła, a tym samym poprawy jakości powietrza w mieście.
Więcej »Smog bez granic - debata o czystym powietrzu
Problem niskiej emisji i wpływ stanu powietrza na zdrowie mieszkańców aglomeracji był tematem „Debaty o czystym powietrzu”, która odbyła się 2 lisopada. Marszałek Wojciech Saługa zapowiedział podjęcie uchwały antysmogowej na początku przyszłego roku.
Więcej »Postaw na Słońce - konkurs dla szkół z bonusem dla samorządów i inwestorów
Fundacja BOŚ uruchamia kolejną edycję konkursu badawczego i filmowego „Postaw na Słońce”, dzięki któremu uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poszerzą swoją wiedzę na temat Odnawialnych Źródeł Energii. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 2000 uczniów z całej Polski, a gala podsumowująca odbyła się w Ministerstwie Środowiska w Warszawie. Szkoły mogą zgłaszać się do 21 listopada, a pula nagród przekracza 30 tys. zł.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie: | 1031 hpa |
---|---|
Wilgotność: | 93% |
Wschód słońca: | 06:56 |
Zachód słońca: | 16:04 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
Chmura tagów |