Strony Partnerskie |
Region: |
DKMS Polska: Już jutro ostatni dzień akcji na raciborskiej PWSZ. Do tej pory zarejestrowano 78 osób
Do jutra na raciborskiej PWSZ odbywa się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. Studenci czekają na wszystkie chętne osoby w budynku głównym, przy ul. Słowackiego 55 od godziny 9:00 do 19:00.
Więcej »Już od nowego roku akademickiego Turystyka i Rekreacja w raciborskiej PWSZ. Studenci sami promują kierunek. Zobacz efekt specjalnej sesji
W roku akademickim 2016/2017 raciborska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpocznie kształcenie na kierunku turystyka i rekreacja. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów w tej branży. Zobacz jak studenci promują nowy kierunek w specjalnie przygotowanej wizualizacji. Na jej potrzeby zorganizowano sesję zdjęciową.
Więcej »Eksperci pomogą zwalczyć smog
Rozpoczęły się prace zespołu do spraw ograniczenia niskiej emisji. Marszałek Wojciech Saługa wręczył nominacje członkom Zespołu Roboczego ds. ograniczania niskiej emisji. W jego skład wchodzą 34 osoby - przedstawiciele samorządów, instytutów naukowych, uczelni wyższych oraz administracji rządowej.
Więcej »Podsumowanie akcji VII Wielkie Sprzątanie rzeki Rudy
W dniach 23-24 kwietnia w Rybniku Stodołach odbyło się „VII Wielkie Sprzątanie rzeki Rudy” i jej brzegów pod hasłem „Nie pływam w Śmieciach” której organizatorem w tym roku było Stowarzyszenie „Aktywni”.
Więcej »Razem napisaliśmy już ponad milion Listów dla Ziemi. Inauguracja akcji w Katowicach
26 kwietnia o godz. 11.00 na Rynku na wysokości Urzędu Miasta w Katowicach Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z uczniami szkół inauguruje czwartą edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Listy dla Ziemi”. W tym roku w akcji weźmie udział około 200 tys. dzieci i młodzieży. Jednym z partnerów akcji jest Urząd Miasta Katowic.
Więcej »Duży problem niskiej emisji - powstanie zespół, który przygotuje założenia do uchwały antysmogowej
Marszałek Wojciech Saługa zapowiedział powołanie zespołu, którego zadaniem będzie przygotowanie założeń do uchwały antysmogowej dla regionu.
Więcej »Projekt Zielona Ławeczka. Ostatni dzwonek na wysłanie zgłoszenia
Został już tylko tydzień na przesyłanie zgłoszeń do projektu „Zielona Ławeczka”. Fundacja Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny przeznaczy 40 000 złotych na rewitalizację polskich osiedli. W poprzedniej edycji konkursu udział wzięło ponad 400 osób z 26 polskich miast, a nagrody zdobyło 25 zespołów. Zarejestruj swoją grupę do 15 kwietnia i odnów swoją okolicę.
Więcej »VII Wielkie Sprzątanie rzeki Rudy połączone z Wierszograniem
W dniach 23-24. kwietnia 2016 odbędzie się VII Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy - rzeki roku 2015. Impreza połączona będzie z Wierszograniem nad Rudą. Szczegółowe informacje na plakatach.
Więcej »Zmień blokowisko w piękny zakątek - rusza kolejna edycja konkursu Zielona Ławeczka
Fundacja Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny przeznaczy 40 000 złotych na rewitalizację polskich osiedli. Z początkiem lutego rusza konkurs grantowy „Zielona Ławeczka”, w którym mieszkańcy otwartych osiedli, które są zarządzane przez spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty, będą mogli ubiegać się o pieniądze na zazielenienie, rewitalizację lub uprzątnięcie zaniedbanych osiedli, skwerów, przestrzeni miejskich. Rejestracja uczestników potrwa od 3 lutego do 15 kwietnia 2016 roku.
Więcej »Dzieci uczą się chronić przyrodę
Czerwionka-Leszczyny jest gminą bogatą w obszary leśne, co stanowi ogromny potencjał edukacyjny. Od kwietnia do czerwca realizowany był tutaj kolejny etap programu „Badamy, poznajemy, chronimy. Program edukacyjny na rzecz czynnej ochrony przyrody w lasach Nadleśnictwa Rybnik w latach 2014/2015.”, współfinansowany przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny, gminę Żory, WFOŚiGW w Katowicach i Nadleśnictwo Rybnik, a realizowany przez edukatorów Pracowni Edukacji Żywej. 5 grup młodzieży ze szkół gimnazjalnych i szkoły ponadgimnazjalnej w Czerwionce-Leszczyny kontynuowało przyrodnicze badania terenowe, a dodatkowo 40 grup dzieci i młodzieży (w sumie – prawie 700 osób) miało okazję do poznawania lasu znajdującego się w sąsiedztwie szkoły.
Więcej »Tych rzeczy nie wkładaj do walizki podczas powrotu z egzotycznych wakacji
Wielu mieszkańców naszego powiatu wybrało na tegoroczne wakacje tzw. ciepłe kraje. Śląska Izba Celna ostrzega, by nie zabierać do Polski niektórych pamiątek. Na wystawie pokazała to, co zarekwirowano turystom.
Więcej »Fundusz rozdał Zielone Czeki 2015
Podczas uroczystej gali w Kinoteatrze Rialto w Katowicach wręczone zostały "Zielone Czeki 2015". To doroczna nagroda finansowa przyznawana z okazji „Dnia Ziemi”. Od 1994 roku nagradzane są osoby wyróżniające się w działalności proekologicznej na terenie województwa śląskiego. Przybyłych na uroczystość przywitał Andrzej Pilot - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wśród gości była Gabriela Lenartowicz, była prezes WFOŚiGW, dziś członkini zarządu województwa śląskiego.
Więcej »Badają, poznają, chronią
Ruszył nowy projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Uczniowie poznają piękno przyrody, ale także uczą się jak ocalać te wartość przed degradacją.
Więcej »Lekcja z edukacji ekologicznej na ścieżce Wokół rzeki Suminy
W dniu 29 października 2014r. odbyła się pierwsza lekcja z zakresu edukacji ekologicznej na ścieżce „Wokół rzeki Suminy", która została otwarta dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Więcej »Statuetka za zasługi dla ekologii
15 października, podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu, odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów konkursu Panteon Polskiej Ekologii.
Więcej »z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie: | 1020 hpa |
---|---|
Wilgotność: | 94% |
Wschód słońca: | 07:19 |
Zachód słońca: | 15:48 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
Chmura tagów |