Telegraf |
Region: |
Pierwsza taka randka w historii Sanatorium miłości
Poranne spotkanie z Martą nie będzie należało do najmilszych. Tym razem grupa będzie musiała zmierzyć się z konfliktem. Czy uda się go zażegnać?
Więcej »Bezpieczniej i jaśniej na peronach: ponad 62 tysiące lamp LED na kolei
Sieć kolejową oświetla już ponad 62 tysiące lamp LED. Polskie Linie Kolejowe S.A. montują energooszczędne oświetlenie na peronach, w przejściach i na przejazdach kolejowo-drogowych, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort podróży. Nowe światło na kolei to mniejsze zużycie energii elektrycznej i niższa emisja CO2. Działanie zarządcy infrastruktury wpisuje się w idee Europejskiego Zielonego Ładu.
Więcej »Gdzie likwidują kopciuchy - nowy raport Polskiego Alarmu Smogowego
Polski Alarm Smogowy sprawdził jak wyglądał proces wymiany starych kotłów w województwach śląskim, małopolskim i mazowieckim w latach 2019-2022. Niekwestionowanym liderem walki ze smogiem okazało się woj. śląskie, gdzie złożono ponad 150 tys. wniosków o wymianę “kopciucha”. Źle wypadło woj. mazowieckie, w którym liczba wniosków była ponad dwukrotnie niższa i wyniosła zaledwie 64 tysiące. Raport potwierdza również rosnącą popularność ogólnopolskiego programu dotacyjnego Czyste Powietrze - liczba wypłaconych dotacji w tym okresie wzrosła w każdym z analizowanych województw co najmniej dziesięciokrotnie.
Więcej »Barometr dobroczynności: każdego dnia w Polsce przybywa dziewięć OPP
Polski sektor samorządowy radzi sobie wyjątkowo dobrze, szczególnie na tle innych firm zarejestrowanych w KRS. Według analizy dla Fundacji Dr Clown od 2010 r. przybyło 50 tys. stowarzyszeń i fundacji, a jedynie 216 zawiesiło działalność. Jednak Polacy mają niską świadomość na temat działalności organizacji pożytku publicznego, a liczba osób, które w ubiegłym roku odpisały odsetek podatku dochodowego na ich rzecz, spadła o 3 mln w porównaniu do roku poprzedniego.
Więcej »Marcowa korekta rozkładu jazdy POLREGIO – więcej połączeń i nowe trasy
10 marca br. wchodzi w życie korekta rozkłady jazdy POLREGIO. W 8 województwach największy pasażerski przewoźnik kolejowy przygotował nowe połączenia oraz zwiększenie częstotliwości na wybranych trasach.
Więcej »Tydzień śląskiej nauki w Europarlamencie, czyli Śląsk w Europie 3.0!
Europejskie Miasto Nauki to szansa na rozwój regionu, a także możliwość zaakcentowania roli naszych uczelni w europejskiej przestrzeni naukowej. Katowice są pierwszym miastem Europy Środkowo-Wschodniej, które otrzymało ten zaszczytny tytuł. W ramach obchodów, śląskie uczelnie przygotowały program wydarzeń promocyjnych w Parlamencie Europejskim, którym patronuje europoseł Łukasz Kohut. Wiodącym projektem jest „50 tygodni Miasta Nauki”, który opiera się o 6 ścieżek tematycznych takich jak zdrowie i jakość życia, klimat i środowisko, przemysł przyszłości, innowacje społeczne, dziedzictwo przemysłowe i kulturowe oraz kreacja i krytyka.
Więcej »O ZUS wiedzą więcej niż przeciętny Polak
5 marca w chorzowskim Oddziale ZUS spotkają się uczniowie z całego województwa, których wiedza o ubezpieczeniach społecznych jest dużo większa niż przeciętnego Polaka. Wezmą oni udział w wojewódzkim etapie Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Śląskie w Warszawie podczas kwietniowego finału konkursu.
Więcej »Ratunek dla pacjentów z zaburzeniami rytmu serca. Kardioneuroablacja alternatywą dla wszczepienia stymulatora serca
Kardioneuroablacja nerwu błędnego tzw. „odnerwianie” serca jest jedną z metod leczenia zaburzeń rytmu serca, a zarazem alternatywą dla wszczepienia stymulatora serca. Tego rodzaju zabiegi przeprowadza się u pacjentów, u których występuje zbyt wolne bicie serca, omdlenia wywołane nagłym zatrzymaniem pracy serca, oraz w przypadku zaburzeń przewodzenia między przedsionkami a komorami, które są rezultatem nadmiernej aktywności nerwu błędnego. Wprowadzenie procedury kardioneuroablacji znacząco poszerza możliwości terapeutyczne, szczególnie w przypadku młodych pacjentów.
Więcej »Bezpłatna komunikacja w Pawłowicach
Obecnie za przejazd siedmioma liniami wewnętrznymi należy zapłacić złotówkę. Opłata znika od lutego.
Więcej »Strażacy ochotnicy ze Śląska liderem w ogólnopolskiej eko akcji
102 jednostki z woj. śląskiego uczestniczą w ogólnopolskim projekcie OSP na Straży Środowiska. W czasie 126 zbiórek tysiące kilogramów elektrycznych śmieci trafiło do profesjonalnych zakładów przetwarzania. W OSP Przystajń, w której zebrano 31 000 kilogramów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, podsumowano efekty akcji. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty edukacyjne dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Akcję patronatem honorowym objęły: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Lasy Państwowe oraz Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.
Więcej »Fundusze europejskie bezpośrednio dla obywateli! Ambitny raport Łukasza Kohuta przyjęty przez Europarlament
Parlament Europejski przyjął raport dotyczący poprawy funkcjonowania Programu Obywatele, Prawa, Równość i Wartości (CERV). 476 europosłów było za, a jedynie 130 przeciwko. Ten przełomowy europejski instrument wsparcia społeczeństwa obywatelskiego, utworzony w 2021 roku, ma wartość aż półtora miliarda euro. Służy zachęcaniu Europejczyków do udziału w życiu społecznym i demokratycznym, a także pielęgnowaniu różnorodności w oparciu o wspólne wartości, historię i pamięć o przeszłości.
Więcej »Konkurs ZUS na poprawę bezpieczeństwa rozstrzygnięty. 966 firm otrzyma dofinansowanie
W tym roku prawie 5,2 tys. przedsiębiorców złożyło do ZUS-u wnioski o dofinansowanie do projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy. Do uzyskania dopłaty zakwalifikowało się 966 płatników składek, spośród nich aż 114 firm jest z województwa śląskiego.
Więcej »Inauguracja sezonu zimowego i świątecznej wioski
Jutro, tj, 8 grudnia, zapraszam do Ustronia na inaugurację sezonu zimowego i do Koniakowa na inaugurację świątecznej wioski.
Więcej »Inauguracja sezonu zimowego - Beskidy Winter Go
8 grudnia o godz. 12.00 w Ustroniu /Równica, Dwór Skibówki/ odbędzie się konferencja prasowa dot. inauguracji sezonu zimowego Beskidy Winter Go.
Więcej »Skorzystaj z funduszy, znieś bariery, odkryj talenty
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) po raz kolejny pomoże polskim uczelniom otworzyć się na studentów ze szczególnymi potrzebami. 150 mln zł na ten cel pochodzi z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Nabór wniosków o dofinasowanie projektów w konkursie „Dostępność podmiotów szkolnictwa wyższego” potrwa do 18 stycznia 2024 roku.
Więcej »z kierunku północnego
Ciśnienie: | 1013 hpa |
---|---|
Wilgotność: | 89% |
Wschód słońca: | 07:43 |
Zachód słońca: | 15:46 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
Chmura tagów |