Telegraf |
Region: |
Rybnicki ekonomik z nagrodą z ZUS
Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku wygrał w konkursie „Filary Ubezpieczeń” organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Szkoła została wyróżniona w kategorii „Nadzieja ubezpieczeń”, pokonując wiele innych placówek oświatowych w kraju. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 września w Centrali ZUS w Warszawie.
Więcej »Unijny budżet musi być solidarny ze Śląskiem
W Parlamencie Europejskim musimy walczyć o każde euro, które może złagodzić skutki transformacji energetycznej. Złożyłam poprawkę do stanowiska Parlamentu Europejskiego wobec unijnego budżetu na 2020 rok wzywającą do przyznania dodatkowych funduszy dla regionów węglowych, które ponoszą główny ciężar europejskiej transformacji energetycznej – pisze Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE).
Więcej »Bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Fundacja Centrum Pomocy Pokrzywdzonym z siedzibą w Raciborzu realizuje projekt „Współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.
Więcej »TAURON SEC: Henryk Grzonka – Mam w uszach tę niesamowitą wrzawę cz.1
Stadion Śląski w Chorzowie kojarzy się przede wszystkim z pierwszym w historii polskiego żużla tytułem Indywidualnego Mistrza Świata, zdobytym przez Jerzego Szczakiela w 1973 roku. Jedną z osób, która oglądała te zawody z perspektywy trybun, jest Henryk Grzonka, ceniony dziennikarz i komentator obdarzony niezwykłą wiedzą, a poza tym pasjonat czarnego sportu i kolekcjoner żużlowych pamiątek. Rozmawiamy z nim o szczegółach zawodów sprzed ponad czterech dekad, znajomości z Mistrzem Świata, a także o powrocie żużla do legendarnego Kotła Czarownic.
Więcej »Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę wojskową
W rocznicę wybuchu II wojny światowej w Mokrej - w miejscu jednego z pierwszych starć zbrojnych Wojska Polskiego sprzed 80. lat - kolejni żołnierze 13. Śląskiej Brygady OT złożyli przysięgę wojskową.
Więcej »Narodziny 50000 dzieci zgłoszono online!
Czujemy się niczym dumni rodzice. Nasze dziecko – e-usługa umożliwiająca zgłaszanie online narodzin dziecka – osiągnęło dziś kolejny ważny etap swojego życia. Dzięki niej zarejestrowano narodziny 50 tysięcy maluchów.
Więcej »Podejmij #OSEWyzwanie. Rusza wielki konkurs dla szkół
800 mobilnych pracowni multimedialnych składających się z 16 laptopów każda – to nagrody, które można zdobyć w konkursie #OSEWyzwanie. Nie przegapcie takiej okazji! Zadanie konkursowe jest bardzo proste.
Więcej »Polska przyszłości to Polska z Internetem Rzeczy
W 2020 roku do sieci podłączonych będzie nawet 50 mld urządzeń. To perspektywa, która może stać się jednym z motorów napędowych polskiej gospodarki. Jak powinniśmy to wykorzystać?
Więcej »PFRON i ORLEN podpisały deklarację o współpracy w ramach projektu Aktywni Plus
Nowym partnerem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych został PKN ORLEN. W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisano deklarację o współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych. Patronat nad inicjatywą objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.
Więcej »Jak chorowali Polacy? ZUS podsumował pierwsze miesiące 2019 roku
102,9 mln dni, czyli około 281 tysięcy lat, spędzili Polacy na chorobowym w pierwszych czterech miesiącach 2019 r. Zazwyczaj ze zwolnień lekarskich korzystają osoby między 30 a 39 rokiem życia. Najczęściej chorujemy do 5 dni, a średni jedno zwolnienie wystawiane jest na nieco ponad 11 dni.
Więcej »Muzeum Śląskie przywraca pamięć o cichych bohaterkach powstań. Wystawa Niezapomniane już otwarta
Rola kobiet w powstaniach i wydarzeniach okołoplebiscytowych jest praktycznie nieznana. Dzięki wielu badaniom źródeł historycznych udało się wydobyć z zapomnienia tę bardzo znaczącą dla XX-wiecznej historii Górnego Śląska zbiorowość. Dlatego to właśnie kobietom poświęcona została najnowsza wystawa w Muzeum Śląskim, zatytułowana „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku”. Wystawie, której wernisaż odbył się 2 maja, towarzyszy pierwszy na Śląsku muzealny pokój zagadek o nazwie „Skrytka powstańców”.
Więcej »Nadchodzą czasy cyber-cenzury
Już od dawna żadna debata w Parlamencie Europejskim nie była tak burzliwa, a wynik głosowania tak podzielony, jak podczas przyjmowania „unijnej dyrektywy o prawach autorskich”, do której przylgnęła trafniejsza nazwa „Acta 2”. Szkoda, że Bruksela nie poczekała do majowych wyborów, aby wzmocnić demokratyczną moc tej decyzji. Widocznie nie mogły czekać interesy globalnych korporacji kontrolujących Internet oraz ich politycznych mocodawców.
Więcej »Na stoku z Wiślańskim Skipassem
Sezon zimowy 2019 w Wiśle i Ustroniu upływa pod znakiem świetnych warunków na trasach i sprzyjających warunków atmosferycznych. Zimne i mgliste dni gwarantują naturalny opad śniegu, z kolei mroźne i słoneczne przynoszą bardzo dobrą widoczność - co umożliwia podziwianie pięknych beskidzkich krajobrazów. Trasy Wiślańskiego Skipassu podczas trwającej zimy odwiedziło już tysiące miłośników sportów zimowych.
Więcej »Historie Dawców Szpiku, które uskrzydlają. Nowa kampania Fundacji DKMS
Za każdym Dawcą faktycznym kryją się historie dwóch osób - Dawcy potencjalnego, który zadeklarował chęć pomocy, rejestrując się do bazy Fundacji DKMS i Pacjenta, który tej pomocy potrzebował. Od początku działalności Fundacji DKMS w Polsce 6282 osoby oddały szpik lub krwiotwórcze komórki macierzyste, dając innej - często nieznajomej i anonimowej - osobie szansę na życie. Co ich wszystkich łączy? #NiesamowiteUczucie, jakim jest podzielenie się z drugą osobą cząstką siebie.
Więcej »Fabry. Palący problem, uciekający czas
Ruszyła ogólnopolska kampania świadomościowa dotycząca choroby Fabry’ego, w ramach której pacjenci przygotowali petycję do Ministra Zdrowia.
Więcej »z kierunku północnego
Ciśnienie: | 1013 hpa |
---|---|
Wilgotność: | 89% |
Wschód słońca: | 07:43 |
Zachód słońca: | 15:46 |
Partnerzy portalu |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |
Chmura tagów |